1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAN'IN KIBRIS'A İLGİSİ AZALMADI
BANIN KIBRISA İLGİSİ AZALMADI

BAN'IN KIBRIS'A İLGİSİ AZALMADI

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon, BM ve kendisinin, Kıbrıs’ı ve halkını yeniden birleştirecek olan Kıbrıs sorununa çözüm bulunmasına yönelik ilgisinin canlı olduğunu söyledi. Rum radyosunun haberine göre, Ban, bu açıklamayı, Güney Kıbrıs’ın BM&

A+A-

 

BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon, BM ve kendisinin, Kıbrıs’ı ve halkını yeniden birleştirecek olan Kıbrıs sorununa çözüm bulunmasına yönelik ilgisinin canlı olduğunu söyledi.

Rum radyosunun haberine göre, Ban, bu açıklamayı, Güney Kıbrıs’ın BM’deki yeni Daimi Temsilcisi Nikos Emiliu’nun itimatnamesini kabulünde yaptı.

Ban açıklamasında, ayrıca BM üyesi olarak “Kıbrıs” ile, insanlığın karşılaştığı, iklimsel değişikliklerden, fakirliğin ortadan kaldırılmasına ve de dünyanın her köşesinde istikrar ve barışın korunmasına kadar, sıkı işbirliğini umduğunu ifade etti.

Güney Kıbrıs’ın BM Daimi Temsilcisi Emiliu ise konuşmasında, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, hükümet ve Rum halkı adına, Ban’a yönelik, BM’nin ve Genel Sekreter’in şahsının, Kıbrıs sorununa yaşayabilir bir çözüm bulunması için “yorulmaz ve uzun yıllardır süren” çabasından dolayı teşekkürlerini iletti.

Emiliu ayrıca Ban’a; hükümetin, Kıbrıs sorunundaki son gelişmelere ilişkin tezleri konusunda da kısaca bilgi verdi.

 

Bu haber toplam 688 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler