1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BANDABULYA’NIN İÇİNE ASFALT DÖKTÜLER!
BANDABULYA’NIN İÇİNE ASFALT DÖKTÜLER!

BANDABULYA’NIN İÇİNE ASFALT DÖKTÜLER!

Lefkoşa Bandabulya’yı planlanan sürede bitiremeyen Lefkoşa Türk Belediyesi, yürüttüğü restorasyon çalışmalarında da projeye sadık kalmadı. Karo veya beton olması gereken zemine asfalt döküldü.

A+A-

 

 

 

Lefkoşa surlariçinin yeniden canlandırılması için restore edilen Bandabulya’yı açılışına iki gün kala ziyaret eden Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Meclis Üyeleri yaptıkları incelemede Avrupa Birliği’nin onayladığı projeye aykırı hareket edildiğini tespit etti. Projede zemin, karo ya da beton olarak belirtilmesine rağmen çarşının içine asfalt döküldü. Anayol görünümünü andıran çarşının düzgün olmayan zemini hijyen bakımından da tehlike yaratıyor.

LTB’nin CTP-BG Meclis Üyeleri; Şadan Karşılı, Alev Şensoy, Ahmet Bağzıballı ve Gülseren Şaşkara ile CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkan Vekili Mehmet Ceylanlı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu MYK Üyesi Ahmet Gulle bu sabah (18 Haziran) Bandabulya esnafını ziyaret ederek şikayetleri dinledi.

Restore ve rehabilite çalışmaları 2010 yılında başlayan Bandabulya’da, yaklaşık 5 bin metrekarelik alanda 77 satış yeri restore edildi. Çarşının içine havalandırma sistemi kurulmaması da şikayet nedeni oldu. Yazın kavurucu sıcağında nefes almayı zorlaştıran bu durumun esnafı ve vatandaşı rahatsız ettiği öğrenildi.  İncelemelerde bulunan ekip, her meslek grubundan bir temsilcinin katılımıyla yönetim kurulu oluşturulmasını önerdi ve bunun takipçisi olacaklarını belirtti.

 

“CEMAL BAŞKANA GÜVEN OLMAZ”

Restorasyon çalışmalarının finansını sağlayan AB, Bandabulya’daki dükkanların kirasını artırdı ve bir fon oluşturularak, paranın Bandabulya’da kullanılmak üzere toplanmasını önerdi ancak esnaf, “Cemal Başkana güvenmiyoruz” diyerek öneriyi reddetti.

Röleve ve uygulama projeleri, Lefkoşa Türk Belediyesi eski Başkanı Kutlay Erk döneminde hazırlanan projenin finansı da yine bu dönemde AB’den alınmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 933 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler