1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAN DOWNER GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİ
BAN DOWNER GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİ

BAN DOWNER GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİ

DOWNER: ''PERŞEMBE GÜNÜ KIBRIS'A GİDECEĞİM'' BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, Kıbrıs özel danışmanı Alexander Downer ile görüştü. Genel Sekreter Ban'ın, BM Genel Merkezindeki ofisinde yapılan görüşmeye Ban'ın siyasi işlerden sorumlu yardımcısı Lynn Pascoe

A+A-

 

DOWNER: ''PERŞEMBE GÜNÜ KIBRIS'A GİDECEĞİM''

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, Kıbrıs özel danışmanı Alexander Downer ile görüştü.

Genel Sekreter Ban'ın, BM Genel Merkezindeki ofisinde yapılan görüşmeye Ban'ın siyasi işlerden sorumlu yardımcısı Lynn Pascoe da katıldı.

Yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin ardından basına açıklama yapılmadı.

AA muhabirinin sorusu üzerine, görüşmeyle ilgili basına bilgi veremeyeceğini belirten Downer, Çarşamba gününe kadar New York'ta kalacağını, Perşembe günü Kıbrıs'a gidip orada temaslarda bulunacağını söyledi.

Downer'ın New York'ta Kıbrıslı Türk ve Rum tarafları ile Türkiye ve Yunanistan'ın BM temsilcileriyle ayrı ayrı bir araya gelmesi bekleniyor.

Alexander Downer 27 Nisan'da da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile görüşecek.

Ban, Ocak ayında düzenlenen ikinci Greentree zirvesinin ardından yaptığı açıklamada, Downer'dan, Mart sonunda Kıbrıs müzakere sürecine ilişkin değerlendirme alacağını, Downer'ın raporunun olumlu ve BM Güvenlik Konseyi kararlarına uyumlu olması halinde, iki tarafla yapılacak görüşmelerden sonra, Nisan sonu ya da Mayıs başı çok taraflı konferans düzenleme niyetinde olduğunu açıklamıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 771 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler