1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BALON BALIĞI YAKALAMAK İÇİN YARIŞTILAR
BALON BALIĞI YAKALAMAK İÇİN YARIŞTILAR

BALON BALIĞI YAKALAMAK İÇİN YARIŞTILAR

Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği, Yenierenköy Belediyesi katkılarıyla bu yıl ilk kez balon balığı yakalama yarışması düzenlendi.

A+A-

 

 

 

Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği, Yenierenköy Belediyesi katkılarıyla bu yıl ilk kez balon balığı yakalama yarışması düzenlendi.  Zafer Burnu’nda düzenlenen yarışmada denize ve balıklara zarar veren 1550 kilo balon balığı yakalandı. Yarışma sonucunda Dipkarpaz Piknik Alanı’nda yarışmacılara ödülleri verildi.          

Yenierenköy Avcılık Atıcılık Birliği Başkanı  Tolgay Alevkayalı, birlik üyeleri arasında düzenlenen yarışmada 5 takım ve 19 kişinin katıldığını dile getirdi.  Alevkayalı, amaçlarının denize ve balıklara büyük zarar veren zehirli balon balıklarının tüketilmesi için çalışma başlatılmasına örnek olmak olduğunu belirterek, ilgili bakanlık ve federasyonun da balıkların tüketilmesi için gerekli önlemleri almaya da çağrıda bulundular.

Yarışmada en büyük balon balığını (6.800 gr) Serhan Cecer, en çok balon balığı avlayan (88 adet) Ahmet Tanil; takımlar arasında ise Aykan Kızılbora, Hüssam Kızılbora, Hasan Alkoçoğlu ve Sonbil Çelebi’in oluşturduğu takım birinci geldi. İkinciliği Mehmet Metni, Salih Tulga, Osman Sertsoy ve Salih Metni’in takımı; üçüncülüğü Nahit Aydener, Enver Elkıran, Ecevit Kızılbora’nın takımı kazandı. Yarışma sonucunda yarışmacılar kupaları ve para ödülü takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

    

Bu haber toplam 533 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler