1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BALIKÇILARA' YENİ DÜZENLEME
BALIKÇILARA YENİ DÜZENLEME

'BALIKÇILARA' YENİ DÜZENLEME

9 Eylül Üniversitesi ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı arasında "Balıkçılık" için işbirliği protokolü imzalandı.

A+A-

 

 

Balıkçılık sektörünü geliştirmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla 9 Eylül Üniversitesi ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

 

Tarım Bakanlığından yapılan açıklamada, Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknoloji Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Avni Benli ve beraberindeki heyet Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nu ziyaret ederek Üniversite ve Tarım Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereğince yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

 

Amcaoğlu, balıkçılığın KKTC’de giderek önem kazanan bir sektör olduğunu, balıkçılığın gelişmesi ve ileriye götürülebilmesi için 9 Eylül Üniversitesi ile imzalanan protokol dahilinde yapılacak çalışmaların son derece önemli olduğunu belirtti.

 

Balıkçı Barınakları konusuna değinen Amcaoğlu, 14 Balıkçı Barınağı üzerinde çalışmalar olduğunu, yeniden projelendirme ve geliştirme için çalışmalar yapıldığını, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nin bu çerçevede destek sağlayacağını, yapılacak projelerin özellikle ekonomiye önemli bir katkısı olacağını vurguladı.

 

Türkiye ve KKTC arasındaki deniz sularında yapılan incelemelerde zengin deniz ürünlerinin tespit edildiğini belirten Amcaoğlu, balıkçılık sektörüne desteğin artacağını, denizlerde avlanma konusunda yeni düzenlemelere gidileceğini açıkladı.

 

BALIKÇILARA YAKLAŞIK 436 BİN TL ÖDEME

 

Amcaoğlu, toplantıda balıkçılara müjde vermek istediğini belirterek, balıkçılara verilen hibe programı çerçevesinde daha önce yararlanamayan bir kısım balıkçıların da yaralanması için yasal sorunların giderildiğini, balıkçılara önümüzdeki günlerde geriye kalan ödemelerinin yapılacağını söyledi.

 

Balon balıklarıyla ilgili ödemlerin de yapılacağını kaydeden Amcaoğlu, yaklaşık 436 bin TL’lik bir ödeme gerçekleştirileceğini açıkladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 825 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler