1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKIMSIZLIKTAN TARLAYA DÖNDÜ
BAKIMSIZLIKTAN TARLAYA DÖNDÜ

BAKIMSIZLIKTAN TARLAYA DÖNDÜ

Spor Dairesi görevlisi sahayı sulamayınca çimler kurudu, ödenmeyen borç nedeniyle sahanın elektiriği kesildi. Günün sonunda geçtiğimiz gün sezon açılışını yapan Gençlik Gücü, antrenman sahası arayan takımlar kervanına katıldı Süper Lig takımı Gençlik

A+A-

 

 

 

Spor Dairesi görevlisi sahayı sulamayınca çimler kurudu, ödenmeyen borç nedeniyle sahanın elektiriği kesildi. Günün sonunda geçtiğimiz gün sezon açılışını yapan Gençlik Gücü, antrenman sahası arayan takımlar kervanına katıldı

 

Süper Lig takımı Gençlik Gücü’nün antrenman sahası çimlerinin kuruması nedeniyle adeta bir tarla haline geldi.

Geçmişte hurda araba mezarlığı olan ancak daha sonra Gençlik Gücü kullanımına verilen, temizlenip dolgu yapılan ve çim ekilerek bu kulübün antrenman sahası haline getirilen mekan bu gün tam bir tarla görünümünü aldı.

 

ELEKTİRİĞİ KESİLDİ, ÇİM KURUDU

Saha ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Gençlik Gücü saha ve lokal sorumlusu Erol Ataöğün, futbol sahasının elektiriğinin ödenmeyen borç ( 15 bin TL) nedeniyle kesildiğini ve Spor Dairesi tarafından görevlendirilen ve sahanın bakımını yapan görevlinin orada bulunan su kuyusu motorunu çalıştırıp sulama yapamaması nedeniyle çimlerin kuruduğunu söyledi. Ataöğün, mevcut elektrik borcunun çok eski bir borç olduğunu, bu borcun yapılandırılıp takside bağlanması veya en azından faizlerinde indirim yapılması için yetkililere defalarca müracaat etmelerine rağmen bir sonuç alamadıklarını da sözlerine ekledi. Ataöğün bu sahanın birçok yokluğa ve zorluğa rağmen Gençlik Gücü Kulübü tarafından büyük fedakarlıklarla yapıldığına dikkat çekerek “Sözkonusu saha sadece Gençlik Gücü Kulübü tarafından değil, antrenman sahası problemi yaşayan birçok kulübün de kullanımında olan bir yerdi” dedi.

 

“YUSUF KAPTAN’A VAR, NEDEN BİZE YOK?”

Ataöğün son olarak antrenman sahasının bu hale gelmesi nedeniyle çok üzgün olduklarını ancak kulübün içerisinde bulunduğu maddi durum nedeniyle ellerinden herhangi bir şey gelmediğini söyledi. Ataoğün “Bu antrenman sahasının 500 metre ilerisindeki Yusuf Kaptan Sahası’na 780 bin lira verilebiliyorsa bizim sahamızın elektrik borcu da bir şekilde halledilebilirdi” şeklinde konuştu ve bu örnekle ülkemizin nasıl bir çelişkiler ülkesi olduğunun en açık şekilde ortaya çıktığını da belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler