1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bakanlıkta ‘RÜŞVET’ operasyonu
Bakanlıkta ‘RÜŞVET’ operasyonu

Bakanlıkta ‘RÜŞVET’ operasyonu

Star Kıbrıs’ın haberinde, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun, Şehircilik Dairesi Müdürü Hasan Baltacıgil’in odasını “rüşvet verildiği” iddiasıyla Basın Danışmanı Nazmi Pınar ve Başbakanın Şoförü Kerem Toka’yla baskın d

A+A-

Bakanlıkta ‘RÜŞVET’ operasyonu

Star Kıbrıs’ın haberinde, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun, Şehircilik Dairesi Müdürü Hasan Baltacıgil’in odasını “rüşvet verildiği” iddiasıyla Basın Danışmanı Nazmi Pınar ve Başbakanın Şoförü Kerem Toka’yla baskın düzenlediği öne sürüldü.

Haluk Doğandor imzasıyla manşetten verilen habere göre, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Şehircilik Dairesi Müdürü Hasan Baltacıgil’in, “proje onaylama karşılığında” bir şirketin işlerini yürüten Ayşeli Özdemir’den, “15.000 Sterlin istediği” iddia edildi. Bunu duyan İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun da Baltacıgil parayı alırken, makam odasına baskın yaptı.

Baskın için Basın Danışmanı Nazmi Pınar, Ayşeli Özdemir’in üzerine “ses ve görüntü” kayıt cihazları yerleştirdi. Makam odasına giren Bakan masa çekmecisinde bulunan 6 bin TL’yi alarak, Baltacıgil’in suratına attı. Konu Başbakan İrsen Küçük’ün de bilgisine geldi. Küçük, Özdemir’e, “Bu adam görevden alınacak” dedi. Konu hakkında Star Kıbrıs’a konuşan Ayşeli Özdemir, “Baltacıgil görevden alınacak dediler, ama hala almadılar” dedi. Konu hakkında Star Kıbrıs’a konuşan Baltacıgil de, olayı yalanladı ve “Bana haksızlık yapılıyor, ben Ayşeli Özdemir ile projeyi yapacak şirketin mühendisleri ile arasını bulmak için yardımcı oldum” dedi. Baltacıgil, “kendisinin iyilik kurbanı olduğunu” kaydetti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3096 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler