1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKANLIK MÜDAHALESİ
BAKANLIK MÜDAHALESİ

BAKANLIK MÜDAHALESİ

BUHARA’NIN KONUTUNA BAKANLIK MÜDAHALESİ Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara’nın belediyeye tahsis edilen orman arazisi üzerine belediye bütçesiyle şahsi konut inşa ettiği iddiaları ile ilgili YENİDÜZEN’de yayınlanan haberin ardında

A+A-

 

 

BUHARA’NIN KONUTUNA BAKANLIK MÜDAHALESİ

 

Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara’nın belediyeye tahsis edilen orman arazisi üzerine belediye bütçesiyle şahsi konut inşa ettiği iddiaları ile ilgili YENİDÜZEN’de yayınlanan haberin ardından, orman dairesi ekipleri, arazide devam eden inşaata müdahale etti.

 

Orman Dairesi ekiplerinin, Mersinlik Piknik alanında bulunan ve Kıvanç Buhara’nın belediye bütçesiyle kendine inşa ettiği konutun bulunduğu araziye yaptıkları müdahale sonrasında, daha da ilginç bilgiler ortaya çıktı. Orman Dairesi ekipleri, mevcut arazi üzerinde at barındırmak amacıyla inşa edilmesi planlanan ahırlar için kazılmış çukurları, yasal olmadığı gerekçesiyle kapattı. Öte yandan Kıvanç Buhara’nın, yine belediye bütçesinden iki adet at satın aldığı ve bu atlara da kendi için inşa ettiği konutun arazisinde bakmak amacıyla ahır yaptırdığı iddiaları ortaya çıktı. Yaklaşık bir dönümlük arazi içerisinde yapılması planlanan ahırların inşaat çalışmalarında ise yine Geçitkale Belediyesi çalışanlarının görev alması, Buhara’nın çıkarları doğrultusunda belediyeyi kullanması iddialarını güçlendirdi.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler