1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKANLIK GİTTİ, DESTEĞİNİ ÇEKTİ
BAKANLIK GİTTİ, DESTEĞİNİ ÇEKTİ

BAKANLIK GİTTİ, DESTEĞİNİ ÇEKTİ

Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekili Ahmet Eti, UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ün Kongre’den Genel Başkan olarak seçilip, Başbakanlığa devam etmesi halinde UBP’nin ve ülkenin bundan büyük zarar göreceğini, dolayısıyl

A+A-

 

Ulusal  Birlik Partisi Gazimağusa Milletvekili Ahmet Eti, UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ün Kongre’den Genel Başkan olarak seçilip, Başbakanlığa devam etmesi halinde UBP’nin ve ülkenin bundan büyük zarar göreceğini, dolayısıyla kendisinin de demokratik tepkisini ortaya koyacağını açıkladı.

 

Eti açıklamasında şunları kaydetti:

 

“Gazimağusa’da geçtiğimiz Pazar günü yapılan İlçe Kongresi öncesinde ve sonrasında yaşananlar benim siyasi yaşamım  açısından son derece önemli olmuştur. Öncelikle tüm Gazimağusa UBP İlçe delegelerine  kongrenin yapılmasına katkılarından dolayı teşekkür ederim. Gelinen noktada almış olduğum kararları yararlı olacağı düşüncesi ile halkımızla paylaşmak istiyorum;

 

Gazimağusa İlçe Kongresi’nde İlçe Başkanlığı’nı aslında ben değil Başbakan İrsen Küçük kaybetmiştir. İnancım odur ki Sayın Başbakan’ın yaptıkları, söylemleri ve partimiz içinde giderek artan sıkıntılar benim olsumuz sonuç  almamda başlıca etken olmuştur.

 

Ne var ki hal böyleyken Sayın Başbakan başarısızlığı tamamen bana yüklemiş ve tarafıma haksız  eleştirilerde bulunmuştur.

 

16 Eylül tarihinden önceki durumda Gazimağusa İlçesinde başarılı olduğumu beyan eden Sayın Başbakan İrsen Küçük 16 Eylül tarihinden sonra beni başarısızlıkla suçlamış ve çıkan neticenin tek sorumlusu beni göstermiş, ve bunu bizzat kendisi bana söylemiştir.

 

Bence ilçe seçimlerinde istenen sonucun alınmamasının baş sorumlusu kendisi ve partinin genel sekreteridir. Suçlu Güzelyurt İlçesi’nde gösterdiği hassasiyeti Gazimağusa’da  ortaya koymayan Başbakan’dır.

 

Sayın Başbakan ve Genel Sekreter Gazimağusa’da ne ekmişlerse onu biçmişlerdir. Bu böyle bilinmelidir.

 

Günlerdir halkımızın içindeyim. Halkımızı, partililerimizi, delegelerimizi dinliyorum. Aldığım bilgiler ve edindiğim izlenimler gösteriyor ki Sayın İrsen Küçük’ün partimizin Genel Başkanı ve Başbakan olarak devam etmesi istenmemektedir.

 

Bu çerçevede 21 Ekim’de yapılacak Kurultay’da Sn. İrsen Küçük’e destek vermeyeceğimi, Kurultay’a kadar UBP Milletvekili olarak görevime devam edeceğimi ve kurultay sonucuna göre duruşumu belirleyeceğimi saygılarımla kamuoyuna duyururum.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler