1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAKANLIK EĞİTİMİ UMURSAMIYOR'
BAKANLIK EĞİTİMİ UMURSAMIYOR

'BAKANLIK EĞİTİMİ UMURSAMIYOR'

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ve sendika yetkilileri dün, öğretmen eksikliği bulunan 9 Eylül İlkokulu’nda bir basın açıklamasında bulundu

A+A-

 

 

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ve sendika yetkilileri dün, öğretmen eksikliği bulunan 9 Eylül İlkokulu’nda bir basın açıklamasında bulundu

 

 

Tanju KONURALP

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), 9 Eylül İlkokulu’nda yaşanan öğretmen krizi ile ilgili dün, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile tekrardan bir mutabakata varıldığını açıkladı.  Okulda yaşanan öğretmen eksikliği ve “yasa dışı görevlendirme” konularında geçtiğimiz Cuma günü Bakanlık ile yine bir görüşme yapan KTÖS yetkilileri, Bakanlık tarafından verilen sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı dün, 9 Eylül İlkokulu’nda bir basın açıklamasında bulundu.  Basın açıklamasından önce Bakanlık yetkilileri ile görüşen sendika yetkilileri, konu ile ilgili Bakanlık yetkililerinin sorunun giderileceği yönünde bir söz verdiklerini açıkladı. Sendika adına açıklamada bulunan Genel Sekreter Şener Elcil yaptığı konuşmasında, sorunların çözüleceği ile ilgili Bakanlıktan söz aldıklarını ancak durumu ileriki günlerde net olarak görebileceklerini belirtti.

 

“YASA DIŞI GÖREVLENDİRME İLE GELEN ÖĞRETMEN GERİ GİDECEK”

Elcil, 9 Eylül İlkokulu’nda bulunan ve yasa dışı görevlendirme ile gelen bir öğretmenin, eski görev yerine döneceği konusunda Bakanlık yetkilileri ile mutabakata vardıklarını açıkladı. Elcil bu öğretmenin yerine ise Gelibolu İlkokulu’ndan bir öğretmen atanarak sorunun çözüleceği yönünde Bakanlık yetkililerinin söz verdiğini ifade etti. Bahsi geçen sıkıntıların, bu aşamada ve zamanda yaşanmasının doğru olmadığını belirten Elcil, Bakanlığın programsız hareketleri nedeni ile çocukların eğitiminden geri kalmasının kabul edilemez olduğunu da sözlerine ekledi.

 

“ÖĞRETMEN ALIM SINAVLAR 22 EYLÜL’DE”

Öğretmen eksikliği konusunun ada genelinde bir sıkıntı olduğunu dile getiren Elcil, konunun tamamen Bakanlığın yanlış çalışmalarından kaynaklandığını ifade etti. Eylül ayının 17’sinde okulların derslere başladığını belirten Elcil, öte yandan eksik olan öğretmen açığının giderilmesi adına yapılacak olan sınavın 22 Eylül’de gerçekleştirileceği konusunun tam bir ironi olduğuna da değindi. Sınavların da tamamlanması ve atamalara geçilmesinin ancak Ekim ayı başında gerçekleştirilebileceğine değinen Elcil, Bakanlığın bu yanlışlarının eğitime verdiği değeri gözler önüne serdiğini de dile getrdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 534 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler