1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAKANLIK BİZE, BİZ DE HAKEMLERE'
BAKANLIK BİZE, BİZ DE HAKEMLERE

'BAKANLIK BİZE, BİZ DE HAKEMLERE'

Hentbol’da önceki gün yaşanan hakem krizi, yazılı basında yer alınca apar topar, basın toplantısı düzenleyen Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı, hakemlerin alacaklarından dolayı değil, işlerinden dolayı maçları iade ettiklerini söyledi. Anc

A+A-

Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı, borçlarının olduğunu ve bu borçlarında Spor Bakanlığından alınacak olan 2012 yılı katkı payı ile kapatılacağını vurguladı.

 

 

 

 

Hüseyin KIRAL

 

Hentbol’da önceki gün yaşanan hakem krizi, yazılı basında yer alınca apar topar, basın toplantısı düzenleyen Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı, hakemlerin alacaklarından dolayı değil, işlerinden dolayı maçları iade ettiklerini söyledi.

Ancak toplantıda Barış Toprakçı, sorulan sorular üzerine federasyonun hakemlere geçtiğimiz sezonla birlikte şu ana kadar yaklaşık 30-35 bin TL borçlarının olduğunu, bu parayı da önümüzdeki haftadan itibaren ödemeye başlayacaklarını açıkladı.

Toprakçı, borcun sadece hakemlere değil geçtiğimiz sezonun başarılı takımlarına, Beşparmak antrenörlerine ve oyuncularına da borçlu olduklarını inkar etmedi.

Gazetelerde yer alan haber üzerine, yine dün Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile görüşen Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı, bakandan federasyona ayrılan 2012 yılı bütçesini talep etti.

 

BAKANLIK VERMİYOR DEDİ, AMA…

Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı basın toplantısında, Bakanlıktan şu ana kadar 2012 yılı federasyon katkısı olan 90 bin TL’den henüz hiç katkı almadıklarını söylerken, bakanlığın federasyona yapacağı katkılar doğrultusunda ödemelerine başlayacağını söyledi.

 

AMA 22 BİN 500 TL’Yİ ALMIŞTI…

Basın toplantısından ayrıldıktan sonra yaptığımız araştırmada Spor Bakanlığı katkısı olan 2012 yılı ilk taksiti 22 bin 500 TL’lik çeki dün sabah itibarı ile federasyon eline alırken, bu durumu basın toplantısında bahsetmemesi ve bakanlık bize paramızı vermiyor demesi dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 607 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler