1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bakanlar Kurulu’ndan Sosyal Sigortalara borcu olan işletmelere indirim
Bakanlar Kurulu’ndan Sosyal Sigortalara borcu olan işletmelere indirim

Bakanlar Kurulu’ndan Sosyal Sigortalara borcu olan işletmelere indirim

Bakanlar Kurulu, Sosyal Sigortalara Ocak 2015’ten bugüne borcu olan işletmelere, Ekim ayında güncel primlerini ödeme, Ocak ayı itibarıyla da gecikme faizlerinden, taksitlendirmede ve peşin ödemede indirim yapma kararı aldı.

A+A-

Bakanlar Kurulu, Sosyal Sigortalara  Ocak 2015’ten bugüne borcu olan işletmelere, Ekim ayında güncel primlerini ödeme, Ocak ayı itibarıyla da gecikme faizlerinden, taksitlendirmede ve peşin ödemede  indirim yapma kararı aldı.

Başbakan Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından  bugünkü Bakanlar Kurulu’ndan geçen yasa gücünde kararnameye ilişkin açıklama yaptı.

Başbakan Erhürman, KKTC’ndeki işletmelerin  bu dönemde yaşadığı ekonomik sıkıntıların bugünkü Bakanlar  Kurulu toplantısında değerlendirildiğini ve karar alındığını açıkladı.

Buna göre Bakanlar Kurulu’ndan bugün geçen yasa gücünde kararnamelerle, Sosyal Sigortalar Yasası altında, Ocak 2015’ten bugüne borcu olan işletmelere, Ekim ayında güncel primlerini ödeme, Ocak ayı itibarıyla da gecikme faizlerinden, taksitlendirmede % 75, peşin ödemede %85 indirim yapılarak borçlarını ödeme olanağı sağlandı.

Ayrıca sigorta prim borcu olmayan işletmeler de ödemelerinde % 1.5 indirimden yararlanacak.

Bu haber toplam 1167 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler