1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKANLAR KURULU TOPLANDI
BAKANLAR KURULU TOPLANDI

BAKANLAR KURULU TOPLANDI

Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa Türk Belediyesi ile ilgili yaşanan son gelişmeleri değerlendirmek üzere bakanları toplantıya çağırdı. Elde edilen bilgiye göre, Başbakanlıkta yer alan ve belediye ile ilgili gelişmelerin ele alınacağı toplantı sabah saatler

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa Türk Belediyesi ile ilgili yaşanan son gelişmeleri değerlendirmek üzere bakanları toplantıya çağırdı.

Elde edilen bilgiye göre, Başbakanlıkta yer alan ve belediye ile ilgili gelişmelerin ele alınacağı toplantı sabah saatlerinde başladı.

Öte yandan LTB Belediye Meclisi’nin de bugün Cemal Bulutoğluları başkanlığında toplandığı ve sorunların giderilmesi amacıyla çalıştığı ifade edildi.

Belediye Meclisi sabah yaptığı toplantısını tamamlarken, üyelerin toplantıda ortaya konulan görüşleri değerlendirdikten sonra akşamüzeri yeniden toplanabileceği kaydedildi.

Görüşmeler basına kapalı yapılıyor.

(saat: 10:57)

 

 


YENİDÜZEN HABER PAKETİ’nin 4303 abonelerine duyurduğu habere göre; Başbakanlıkta şu sıralar olağanüstü toplantı için bakanlar toplandı. Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyeleri de başbakanlıkta.

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki grevin Bakanlar Kurulu tarafından ertelenmesini yargıya taşıdı.

Başkan Savaş Bozat ve beraberindeki heyet bugün Yüksek İdare Mahkemesi’nde grevin ertelemesi kararı için ara emri verilmesi talebiyle, Avukatları Şefik Aşçıoğulları aracılığıyla dava dosyaladı.

BES Başkanı Savaş Bozat davanın dosyalanmasının ardından basına yaptığı açıklamada, ülkede ne yasama, ne de yürütmede hayır kaldığını söyledi. Belediye’deki maaşların ödenmesi için kaynak yaratılması yerine, grev erteleme yoluna gidildiğini kaydeden Bozat, bu durumu eleştirdi.

Ara emri başvuru için mahkemeye geldiklerini kaydeden Bozat yarın gündeme alınacak başvurunun Sendika lehine sonuçlanmasını diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1057 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler