1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKANLAR KURULU TOPLANDI
BAKANLAR KURULU TOPLANDI

BAKANLAR KURULU TOPLANDI

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Bakanlar Kurulu’nu Greentree’de gerçekleşen 3’lü zirve konusunda bilgilendirecek ve gelişmeler hakkında bilgi verecek

A+A-

Bakanlar Kurulu, saat 11.00’de Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Bakanlar Kurulu’nu Greentree’de gerçekleşen 3’lü zirve konusunda bilgilendirecek ve gelişmeler hakkında bilgi verecek.

Toplantı öncesinde Cumhurbaşkanı Eroğlu herhangi bir açıklama yapmazken; Başbakan İrsen Küçük, Kıbrıs müzakereleri, muhaceret affı ve çeşitli konularda açıklama yaptı.

Başbakan İrsen Küçük, Kıbrıs konusundaki müzakerelerin önem arz eder duruma geldiğine vurgu yaparak, Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve hükümet olarak Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na desteklerinin devam edeceğini bildirdi.

Başbakan Küçük, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu başkanlığında gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısına girmeden önce basına yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun New York Greentree’de gerçekleştirdiği üçlü zirve sonrasında geçen hafta parlamentodaki siyasi parti başkanlarını bilgilendirdiğini, bugün de Bakanlar Kurulu’nu bilgilendirip gelişmeleri aktaracağını söyledi.

Küçük, siyasi partilerin gerek Cumhurbaşkanlığı’nda, gerekse parlamentodaki toplantılarda Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na destek verdiğine vurgu yaparak, yeni bir şekillenmenin söz konusu olduğu müzakerelere desteklerinin devam etmesi gerekir düşüncesi içinde olduklarını belirtti.

Rum tarafının Temmuz’dan itibaren devralacağı AB dönem başkanlığının Kıbrıs müzakerelerinde bazı sıkıntılar doğurabileceğine işaret ederek, görüşmelerin önem arz eder duruma geldiğini kaydeden Küçük, Kıbrıs Türkü’nün bu süreçte daha da dayanışma içinde olması gerektiğini söyledi.

Küçük, UBP ve hükümet olarak, Cumhurbaşkanı Eroğlu’na müzakerelerdeki desteklerinin süreceğini belirtti.

 

Bu arada Bakanlar Kurulu toplantısı devam ederken Başbakanlık önünde bir grup sendika ve UKÜ yönetimi, “Haspolat’taki vakıf arazisinin külliye yapımı için kiralanmasını protesto etmek” gerekçesiyle eylem gerçekleştiriyor.

 

Bu haber toplam 695 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler