1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKANLAR KURULU TOPLANDI
BAKANLAR KURULU TOPLANDI

BAKANLAR KURULU TOPLANDI

Küçük, Teknecik’teki elektrik santralinin devreye konulmasına yönelik çalışmaların başladığını, ancak bunun bir 2 gün alabileceğini açıkladı.

A+A-

 

Başbakan İrsen Küçük, elektrikteki sorunda uzlaşmaya varılmasının ardından Teknecik’teki elektrik santralinin devreye konulmasına yönelik çalışmaların başladığını, ancak bunun bir iki gün alabileceğini açıkladı.

Bakanlar Kurulu Başbakan İrsen Küçük’ün başkanlığında saat 11.00’de toplandı.

Başbakan İrsen Küçük, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu’nun gündemindeki konuları değerlendireceğini söyledi.

6 gün süren El-Sen eyleminin yapılan görüşmeler sonucunda dün olumlu bir sonuca bağlandığını belirten Başbakan Küçük, bunun sonucunda küçük arızalar dışında dünden itibaren ülke geneline elektrik verilmeye başlandığını belirtti.

Teknecik’teki Santralin devreye girmesi için çalışmaların başladığını ancak bunun bir iki günü alabileceğine işaret eden Küçük, kesintiler karşısında halkın gösterdiği hassasiyet ve anlayışa teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas ve BM yetkililerinin katılımıyla Greentree’de düzenlenen zirveyi anımsatan Başbakan Küçük, zirve sonucunun bugün açıklanacağını belirtti.

Şu ana kadar kendilerine ulaşan fazla bilgi olmadığı için değerlendirme yapmalarının mümkün olmadığını ifade eden Küçük, zirvenin sonuçlarının açıklanmasının ardından kendilerinin de kamuoyuna gerekli değerlendirmeleri yapacağına dikkat çekti.

Zirvenin sonucunun hayırlı olmasını dileyen Başbakan Küçük, Türk tarafının görüşmelerin devamından yana olduğunu da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 605 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler