1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKANLAR KURULU TOPLANDI
BAKANLAR KURULU TOPLANDI

BAKANLAR KURULU TOPLANDI

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Bakanlar Kurulu toplantısında hükümeti son gelişmelerle ilgili bilgilendireceğini belirterek, hükümet ve Meclis'ten gizlilerinin olmadığını, her zaman bilgilendirmeye hazır olduklarını söyledi. Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanı De

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Bakanlar Kurulu toplantısında hükümeti son gelişmelerle ilgili bilgilendireceğini belirterek, hükümet ve Meclis'ten gizlilerinin olmadığını, her zaman bilgilendirmeye hazır olduklarını söyledi.

Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu başkanlığında toplandı.

BAŞBAKANLIĞA GELİŞ

Başbakanlığa saat 10.30’da Özel Temsilcisi Kudret Özersay ile gelen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu kapıda Başbakan İrsen Küçük ve Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy karşıladı.

Toplantıya girmeden önce Başbakan İrsen Küçük eşliğinde basın odasına geçerek açıklama yapan Cumhurbaşkanı Eroğlu, daha sonra Bakanlar kurulu salonuna geçti.

Eroğlu’nun katılımı ile saat 10.35’de başlayan Bakanlar Kurulu toplantısında Kıbrıs sorunuyla ilgili müzakerelerde gelinen son aşama ele alınacak. Cumhurbaşkanı Eroğlu toplantıda ayrıca, ülkedeki iç gelişmelerle ilgili Bakanlar Kurulu’ndan bilgi alıp görüşlerini paylaşacak.

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu açıklamasında, Bakanlar Kurulu’nu Kıbrıs konusundaki gelişmelerle ilgili Bakanlar Kurulunu bilgilendireceğini söyledi.

Bakanlar Kurulu’na üçüncü gelişi olduğuna dikkat çeken Eroğlu, yoğunlaştırılmış müzakereler başladıktan sonra hükümet üyelerine bilgi vermenin, hangi noktada olunduğunu ortaya koyarak düşüncelerini hükümetle paylaşmak istediğini ifade etti.

“Bugün hükümeti son gelişmelerle ilgili bilgilendireceğim” diyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, önümüzdeki günlerde meclisi de bilgilendireceğini kaydetti.

Zaman zaman mecliste bulunan siyasi partilerin başkan ve yardımcılarını Cumhurbaşkanlığına çağırarak bilgilndirdiklerini hatırlatan Eroğlu, “Meclisi dolaylı olarak bilgilendiriyoruz ama zaman zaman özel birleşimlere katılarak bilgilendirme düşüncemiz de her zaman var” dedi.

“Siyasilerden ve hükümetten gizleyecek herhangi bir hususumuz yoktur” ifadesini kullanan Eroğlu, mecliste bulunan siyasi parti temsilcileri ile yaptıkları görüşmelerde Cumhurbaşkanlığı arşivlerinin her zaman açılabileceği ve bilgi alınabileceğini belirttiğini de vurguladı.

Davanın hükümet ve meclisle birlikte yürütüleceğine dikkat çeken Eroğlu, ileride bir anlaşma olması halinde halka referandum sırasında anlaşmayı birlikte açıklayıp destek isteyeceklerini vurguladı.

 


CUMHURBAŞKANI EROĞLU BAŞBAKANLIK’TAN AYRILDI

 

Bakanlar Kurulu’na başkanlık eden Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, saat 13.15’te Başbakanlık’tan ayrıldı.

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu, yaklaşık 2.5 saat süren toplantıdan çıkışında basına açıklama yapmadı.

 

Bakanlar Kurulu toplantısı Başbakan İrsen Küçük başkanlığında devam ediyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler