1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKANLAR KURULU SONA ERDİ
BAKANLAR KURULU SONA ERDİ

BAKANLAR KURULU SONA ERDİ

Çavuşoğlu, bugünkü toplantıda 1 yasa tasarısı, 1 tüzük ve 1 komisyon oluşumunu görüşüp onayladığını açıkladı

A+A-

 

 

 

Bakanlar Kurulu’nun bugün saat 11.30’da başlayan toplantısı saat 13.30’da sona erdi.

Bakanlar Kurulu Sözcüsü, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, bakanlıklardan gelen önergelerin değerlendirildiği bugünkü toplantıda 1 yasa tasarısı, 1 tüzük ve 1 komisyon oluşumunu görüşüp onayladı.

ÖZEL EĞİTİM YASA TASARISI MECLİS’E GÖNDERİLDİ

Nazım Çavuşoğlu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda uzun zamandan beridir hazırlığı devam eden Özel Eğitim Yasa Tasarısı’nın bugün Bakanlar Kurulu’ndan geçip Meclis’e gönderildiğini söyledi.

Yasanın, her şeyin kurumsallaşması ve çağdaş standartlarda nitelendirilmesi noktasında büyük bir ihtiyaç olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, “Özel eğitim gerektiren bireylerin toplumsal yaşamın her alanında ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda azami katılımları ve sunulan hizmetlerin gelişmiş toplumlar ölçeğinde sürdürülebilir olması, ulusal bir politika olarak güvence altına alınacaktır” dedi.

Çavuşoğlu, yasa tasarısının hazırlık aşamasında; eğitim öğretim alanındaki güncel bilimsel yaklaşımlar, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, BM Çocuk Hakları Sözleşmesi, AB Kriterleri ile KKTC Anayasası, Milli Eğitim Yasası gibi ulusal ve uluslararası ölçekli mevzuat metinlerinin iç tutarlılık temelinde oluşturulduğunu belirtti.

MADEN, METALÜRJİ, JEOLOJİ, JEOFİZİK VE PETROL MÜHENDİSLERİ TÜZÜĞÜ

Nazım Çavuşoğlu, Bakanlar Kurulu’ndan bugün ülkede hiç olmayan Maden, Metalürji, Jeoloji, Jeofizik ve Petrol Mühendisleri Mesleki Hizmet ve Denetim Tüzüğü’nün görüşülüp onaylandığını, Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra yürürlüğe gireceğini söyledi.

Çavuşoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın getirdiği tüzüğün, meslek gruplarının çalışma esaslarını ve görev alanlarını içerdiğini kaydetti.

SAPTAMA, DEĞERLENDİRME VE TAZMİN KOMİSYONLARI YENİDEN OLUŞTURULDU

Saptama, Değerlendirme ve Tazmin Komisyonları’nın yeniden oluşturulmasına ilişkin önerinin de görüşüldüğünü kaydeden Çavuşoğlu, 1 yıllığına atanan komisyon üyelerinin görev süresinin yılsonu sona ereceğinden yeni atamalar yapıldığını belirtti.

Çavuşoğlu, böylece, komisyonların görevlerine ara vermeden topluma hizmet vermeye devam edebileceğini de söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 836 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler