1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bakanlar Kurulu kararları
Bakanlar Kurulu kararları

Bakanlar Kurulu kararları

Narenciye üreticilerinin zararlarının karşılanabilmesi için Genel Tarım Sigortası Fonu Bitkisel Üretim Zorunlu Sigortası Tüzüğü'nde yapılan değişiklik onaylandı

A+A-

Bakanlar Kurulu, Genel Tarım Sigortası Fonu Bitkisel Üretim Zorunlu Sigorta Tüzüğü'nde yapılan değişikliği onaylayarak yürürlüğe koydu.

Onaylanan değişiklikle, ürünleri zarar gören narenciye üreticilerinin zararlarının karşılanması olanaklı kılındı.

Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında dün yapılan yılın son toplantısında alınan kararları açıkladı.

Bazı belediyelerin bütçelerini onaylayan Bakanlar Kurulu, aynı zamanda yurtdışında öğrenim görenlerin “Denklik Tüzüğü”nü de karara bağladı.

BÜYÜK HAN’A RESTORASYON İÇİN ÖDENEK

Büyük Han’ın çatı izolasyonu ve restorasyonu için ödenek ayrılmasını karara bağlayan Bakanlar Kurulu, aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın uyguladığı genel aylık prime esas kazanç ortalamalarını da onayladı.

Dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında bazı yol güzergahlarının kamulaştırılması karar altına alınarak, turizm acentelerine yapılan katkılar da onaylayarak yürürlüğe konuldu.

TOPLANTININ BİR BÖLÜMÜNE CUMHURBAŞKANI EROĞLU DA KATILDI

Yeni yıl öncesi, yılın son Bakanlar Kurulu toplantısına Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun da katıldığı hatırlatılan açıklamada, Bakanlar Kurulu’nun, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun katılımıyla süren bölümünde Kıbrıs sorunu konusunda bilgilendirme ve görüş alış verişi yanında, yeni yıl kutlaması da yapıldığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun toplantıdan ayrılmasından sonra devam eden bölümde ise birçok konu değerlendirildi.

(tak)

Bu haber toplam 1196 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler