1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKANIN KARDEŞİ AÇIKLAMA YAPTI
BAKANIN KARDEŞİ AÇIKLAMA YAPTI

BAKANIN KARDEŞİ AÇIKLAMA YAPTI

YENiDÜZEN’in “Bakanın kardeşi çöp ayrıştırma şirketi kurdu, çöp konusunda yeni ihale hazırlığı başladı” haberi üzerine Bakan Üstel’in kardeşi Ali Üstel açıklama yaptı: “İHALEYLE İLGİM YOK” İçişleri ve Yerel Yönetiml

A+A-

 

YENiDÜZEN’in “Bakanın kardeşi çöp ayrıştırma şirketi kurdu, çöp konusunda yeni ihale hazırlığı başladı” haberi üzerine Bakan Üstel’in kardeşi Ali Üstel açıklama yaptı:

 

“İHALEYLE İLGİM YOK”

 

 

YENiDÜZEN Haber Merkezi

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı çöp toplama ve ayrıştırma ile ilgili bir ihale hazırlığına girdiği, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in kardeşi Ali Üstel’in üç yabancı ortakla birlikte bir şirket kurarak çöp ayrıştırma ve geri dönüşüm alanında faaliyete geçerek, ihaleye katılacağı yönündeki haber üzerine Ali Üstel, “Böyle bir şey söz konusu değil, ihaleyle ilgim  yok” dedi.

Çevre Dairesi’nden adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın çöp toplama ve ayrıştırma ile ilgili bir ihale hazırlığında olduğunu belirterek “çöplerin yakılarak enerji elde edilmesi projesi bir parçası olarak çöplerin toplanıp ayrıştırılması için ihale hazırlanıyor” demişti.

Güngör Katı Atık Alanı’na katı atıkların taşınması ve depolanması ile ilgili bu yılın Nisan ayında açılan altı aylık geçici ihalenin önümüzdeki günlerde sona ermesi bekleniyor. Bu durumda yeni açılacak olan ihalenin hangi şirket tarafından kazanılacağı merak konusu olurken, ortaya Ali Üstel’in ismi çıkmıştı.

 

 

2’Sİ VAZGEÇTİ…

 

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in kardeşi Ali Üstel, üç yabancı ortakla birlikte “Green Road Trading Co Ltd” (Yeşil Yol Ticaret Ltd) adında bir şirket kurarak çöp ayrıştırma ve geri dönüşüm alanında faaliyete geçti.

Haberin ardından 2 ortağının yatırımdan vazgeçtiğini söyleyen Ali Üstel, “Yola Hüseyin Şenli ile devam edeceğiz” dedi.

Çok büyük yatırımlar yapıldığını kaydeden Üstel, birçok kişiye de ekmek parası kazandıracaklarını söyledi.

Üstel, “Bizim amacımız çevredeki plastik, ambalaj, kartonları toplayıp geri dönüşümlerini sağlamaktır. 1 yıldır hazırlığı yapılan çöplerin yakılarak enerji elde edilmesi projesi ihalesiyle ilgilimiz yoktur. Hazırlanan ihale 150 milyon dolarlık yatırım ister, bizim böyle bir yatırım kapasitemiz yoktur” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1177 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler