1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKANIN İDDİASI: İLAÇ EKSİKLİĞİ YOK, SARFİYAT VAR
BAKANIN İDDİASI: İLAÇ EKSİKLİĞİ YOK, SARFİYAT VAR

BAKANIN İDDİASI: İLAÇ EKSİKLİĞİ YOK, SARFİYAT VAR

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, ilaç eksikliği değil, ilaç sarfiyatı olduğunu söyledi.

A+A-

 

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, ilaç eksikliği değil, ilaç sarfiyatı olduğunu söyledi.

Kaşif, bazı sağlık çalışanlarının kadro, tayin ve derece terfileriyle ilgili sorunlarının aşılması için elden gelenin en iyisinin yapılacağını da kaydetti.

Kaşif, Ahmet Kaptan başkanlığındaki Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) heyetini kabul etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Kâşif, söz konusu terfi ve kadro meselelerinin herhangi bir mali külfet yaratmayacağını da belirtti.

Kabulde, Sağlık Bakanlığı’nın kadro, tayin ve derce terfileri konusunda bir süreden beri zaten çalışma yürüttüğünü anlatan Kâşif, söz konusu çalışmaların en kısa sürede sonuçlanarak mutlu sona ulaşılmasının hedeflendiğini vurguladı.

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, zaman zaman kendisine ulaşan bazı hastane ve sağlık merkezlerinde ilaç eksikliğinin olduğuna dair haberleri hayretle karşıladığını söyleyerek, “KKTC tarihinde ilk defa bu yıl ilaç ihalesine ocak ayında çıkıldı. Bu kadar erken bir ilaç ihalesi daha önce yapılmamıştır” dedi.

İlaç konusunda ülkede eksikliğin olduğuna inanmadığını belirten Kâşif, “İlaç eksikliği olduğunu düşünmüyorum. Ancak ne yazık ki, ilaç sarfiyatının yaşandığı aşikârdır. Gereğinden fazla ilaç yazılmamalı ve hastalara ihtiyacından fazla ilaç verilmemelidir. Bu konuda hem sağlık çalışanları hem de halkımızın duyarlı ve anlayışlı olması lazımdır” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 622 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler