1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bakan Mutlu ne yapar bilmem
Bakan Mutlu ne yapar bilmem

Bakan Mutlu ne yapar bilmem

2009 yılında, UBP’nin yeniden iktidara gelmesi ile birlikte, CTP döneminde ‘Beden Eğitimi ve Spor Yasası’na göre oluşturulan MOK’un önünde KKTC yoktur diye oluşumu lav eden zihniyet, ülke gençliğine en büyük kötülüğü yaptığının far

A+A-

 

 

2009 yılında, UBP’nin yeniden iktidara gelmesi ile birlikte, CTP döneminde ‘Beden Eğitimi ve Spor Yasası’na göre oluşturulan MOK’un önünde KKTC yoktur diye oluşumu lav eden zihniyet, ülke gençliğine en büyük kötülüğü yaptığının farkında değildi.

O dönemlerde de çok yazdık, çizdik fakat anlatamadık.

Eyüp Zafer Gökbilen başkanlığında oluşturulan KKTC MOK, dernekler yasasına göre kurulmuş olan bir dernek olmakla birlikte spor bakanlığı yetkilileri tarafından kabul görürken, beden eğitimi ve spor yasasına göre CTP döneminde kuruldu diye kabul görmeyen ve kapatılan MOK.

MOK’da, gerçek üyeler spor federasyonları söz sahibi iken,

KKTC MOK’da, tabiri yerinde ise yoldan geçenin üye yapıldığı ve sadece Eyüp Zafer Gökbilen’in sözü geçerli olduğu bir KKTC MOK.

32 spor federasyonundan 30’u KKTC MOK’un yapısının yanlış olduğunu savunurken, KKTC MOK başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’in bildiğini yapması, ülkede ki sporu kaosa sürükledi.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor eski bakanı Kemal Dürüst ne acıdır ki spor federasyonların çağrılarına kulak vermedi ve ne zaman konu açılsa hep kaçamak cevaplarla olayı geçiştirdi.

Hiçbir zaman çare üretme adına adım atmadı ve olayları uzaktan izlemekle kaldı.

Tabii burada sadece bakan Dürüst’ün suçu yok.

MOK konularında onun hep yanında olan ve bir dediğini iki etmeyen Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş’ın da ses çıkarmaması büyük suç.

Ve…

Gün geldi çattı Dr. Küçük Spor Oyunlarına.

Geçtiğimiz yıl iki federasyonla yapılan Dr. Küçük spor oyunları, bu yılda (KKTC MOK üç diye açıklasa da) yine iki federasyonla yapılaması için girişim başlatıldı.

Geçtiğimiz gün oyunlarla ilgili yapılan toplantıya KKTC MOK sitesinden yapılan açıklamada üç federasyon katılacağı duyurulurken, bunlardan Atıcılık Federasyonu toplantıya katılmadığını ve bu açıklamayı yapanları mahkemeye vereceğini duyurdu.

Ve…

Dr. Küçük’ün oğlu Mehmet Küçük’den açıklama ‘Hükümetten müdahale bekliyoruz’ diye.

Hangi hükümetten Mehmet abi…

Kemal Dürüst görevden alındı. Alınmasa da geçtiğimiz yıl gibi müdahale etmezdi.

Spor Koordinatörü, para kasada kalacak diye dünden razı.

Ama…

Milli Eğitim Gençlik ve Spor yani bakanı Mutlu ATASAYAN ne yapar bilmem.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 492 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler