1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bakan kendini YALANLADI!..
Bakan kendini YALANLADI!..

Bakan kendini YALANLADI!..

Turizm Bakanı Ünal Üstel kendini yalanladı. Kurtlar Vadisi Dizisi’nin oyuncusu Necati Şaşmaz’a (Polat Alemdar) KKTC’nin Fahri Turizm ve Kültür Ateşesi verileceği haberlerinin ardından geçtiğimiz gün Bakan Üstel ile yaptığım telefon görüş

A+A-

 

Turizm Bakanı Ünal Üstel kendini yalanladı. Kurtlar Vadisi Dizisi’nin oyuncusu Necati Şaşmaz’a (Polat Alemdar) KKTC’nin Fahri Turizm ve Kültür Ateşesi verileceği haberlerinin ardından geçtiğimiz gün Bakan Üstel ile yaptığım telefon görüşmesinde, Kuzey Kıbrıs’ı tanıtmak için bir takım araştırmalar yaptık. Özellikle Avrasya ve Orta Doğu ülkelerinde kendimizi nasıl tanıtırız diye… Ve o bölgelerde en çok Çocuklar Duymasın ile Kurtlar Vadisi dizisinin izlendiğini öğrendik. Hemen PANA Film ile görüştük. Dedik ki dizinizde bizi de tanıtın. Ya bazı bölümleri Kıbrıs’ta çekin ya da tarihi eserlerimizi gösterin. Onlar da kabul etti. Biz de Necati Şaşmaz’a bizi tanıtacakları için fahri kültür elçiliği unvanını vermeyi uygun gördük” açıklamasında bulunmuştu.

Bu açıklamaları aynen dün sayfamda aktarırken, Turizm Bakanlığı’ndan gelen mail karşısında hayrete düştüm.

Üstel’in kendini yalanladığı mailde, “KKTC’nin Türkiye’deki tanıtımına ne şekilde katkı koyabileceğinin görüşüldüğü kabulde konuşan Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de bugünkü gazetelerde yer alan haberlere atıfta bulunarak, dizinin KKTC’de çekilmesi diye bir durumun söz konusu olmadığının altını çizdi ” ifadelerine yer verildi.

Oysa önceki gün yaptığımız konuşmada Üstel, PANA Film’e verileceği iddia edilen 1 milyon TL’yi yalanlarken, neden Necati Şaşmaz’a bu unvanın verileceğini de açıklamıştı.

Ancak öyle görülüyor ki Üstel’in bu açıklamaları film şirketi tarafından pek hoş karşılanmadı, yani akıllara öyle geliyor. Çünkü bir gün önce başka 24 saat sonra başka bir açıklama neden yapılsın. Hatta Bakan kendi kendini neden yalanlasın…

Hade diyelim ki Üstel, doğruyu söylüyor, dizi de burada çekilmiyor, para da ödenmiyor. Eee peki neden Şaşmaz’a böylesi bir unvan veriliyor?

Sadece ‘dizi oyuncusu’ olduğu için mi? Yoksa kara gözü kara kaşı için mi? Nasıl tanıtacak bizi? Nedir bu işin kriteri? Biri açıklasın lütfen…

 

 


 

Hastanelerimizin hastabakıcı sorunu…

“Kısa süre önce Sağlık Bakanlığı’nın önemli bir yetkilisiyle konuşurken ondan şu açıklamayı dinledim:
 “Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde 500 dolayında yatak, 500 dolayında da hemşire var. Her yatağa bir hemşire düşer. Oysa uluslararası standartlara göre yedi yatağa bir hemşirenin düşmesi gerekir. Hemşireler hizmet şemalarına uygun biçimde hastanın tansiyonuna bakar, doktorun yazdığı ilaçları zamanında verir. “
Ya diğer hasta ihtiyaçları? Hastanın tek ihtiyacı ilacının verilmesi, tansiyonunun ölçülmesi mi?..
İşte bunlar dışındaki ihtiyaçları karşılamak hastanın kendisine ya da ailesine düşer. İhtiyaçların karşılanabilmesi, bakımın sağlanabilmesi için ara elemanlar kiralanır, hemşirelik hizmeti dışındaki diğer hizmetler onlara yaptırılır.
Ara elemanların günlük ücretleri cep yakıcıdır. Parası olmayan ve kendisine bakabilecek ara elemanı bulamayan hastanın vay haline… Kimi yoksul ailenin bireyleri de ara eleman görevini hastalarının başında nöbet tutarak yerine getirmek zorunda kalıyor… Ailenin hayatı iyiden iyiye kayıyor…”

Ahmet TOLGAY

 


 

Bu vatandaş enayi mi Allah aşkına?

 

“Hastanede ücret yok deniyor. E var.
Bal gibi de var.
Millet da çatır çatır ödüyor.
Ödemeyip de ne yapacak?
Deniyor ki, Alıştınız bedavaya.
Yok alışmadık.
Ama bu işte de bir denge olmalı.
Her vatandaşa eşit kazanır muamelesi yaparsanız, o zaman da bu sosyal devlet olmaz.
Biri ödeyip, diğeri ödemezse, o da olmaz.”

 

HÜSEYİN EKMEKÇİ

 


Bizler sadece ölümleri bekliyoruz, o kadar!

 

“Yargılayıcı yasalar hazırlayarak, kazaların ve en önemlisi ondan arta kalan ölümlerin önüne geçebiliriz.

Kazaları önlemenin esas temelinde yatan gerçek, yargılayıcı yasaların ülkemizde bulunmayışıdır.

Öncelikle diğer ülkelerin yaptıklarına bakarak artık geç de olsa dahi, bizlerin de bir şeyler yapması gerekli olduğunu görmeliyiz.

Trafik terörünü kendisi mi yaratıyor?

Hayır! Ama bakıyorum da sanki de kendisi yaratıyormuş gibi her zaman alışıla gelip de yaptığımız gibi “Trafik canavarına” dikkat diyoruz! Veya yollara diktiğimiz tabelalarla “Canavara” dikkat uyarıları ile! Bunlar gerçekten sorunu çözer mi?

Hayır çözmez.”

 

MEHMET ONUR

 


 

Kurtlar Vadisi'nin Polat Alemdarı Necati Şaşmaz, KKTC Fahri Kültür Elçisi oluyor.
Necati Şaşmaz Kıbrıs gerçeklerini ne kadar bilen biridir ki elçi yapılıyor.
Her mafya artisti elçi olacaksa, Nuri Alço’yu yada tecavüzcü Coşkun’u elçi yapın daha iyi.

Vasfi Kuni’nin profilinden

 

***

Hem 1 milyon TL ver hem de adam hayır işi yapmışçasına ödüllendir. Ama Raci Şaşmaz'ı tebrik etmek lazım.Başbakandaki rol kabiliyetini görmüş ki onu da oynatacakmış:):):): Biz her gün görüyoruz oyunculuklarını Raci Bey oynatın da TC’de görsün:):)::)

Çetin T. Karaca’nın profilinden

 

 


 

“DAK ve DAİ'nin devriyle ilgili yapılan eylemlere açılan davalara yeni isimler eklendi.  Altı DAÜ-SEN yöneticisi ile iki KTOEÖS yöneticisine ek olarak bir DAÜ-SEN yöneticisinin daha yargılanmasına bugün Mağusa Kaza Mahkemesinde başlanıyor.”

 

 

 


 

“Genç Folk-Der ilik nakli bekleyen 7 aylık bir bebek yararına “Müzik İle Bir Nefes” adıyla etkinlik düzenliyor. Çeşitli sanatçı ve gurupların sahne alacağı etkinlik Girne Amerikan Üniverstesi Spectrum Kongre Salonu’nda pazartesi akşamı saat 20.00’de.”

 

 


FOTO YORUM

 

 

Turizm Bakanı Ünal Üstel, dün kendini yalanlayan açıklamalar yaptı, ardından da Kurtlar Vadisi dizisinin oyuncusu Necati Şaşmaz (Polat Alemdar) ile poz verdi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1125 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler