1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKAN DÜRÜST ‘HABERİ BASINDAN ALDI’
BAKAN DÜRÜST ‘HABERİ BASINDAN ALDI’

BAKAN DÜRÜST ‘HABERİ BASINDAN ALDI’

BAKANLAR KURULU KARARINI DA SAYMADI! Vakıf arazisine külliye yapılacağını basından öğrenen Bakan Kemal Dürüst’ün Vakıflar İdaresi’nin kararının Bakanlar Kurulu’nca onaylandığından da haberi olmadı Bakanlar Kurulu’nun 2 Şub

A+A-

 

 

 

BAKANLAR KURULU KARARINI DA SAYMADI!

 

Vakıf arazisine külliye yapılacağını basından öğrenen Bakan Kemal Dürüst’ün Vakıflar İdaresi’nin kararının Bakanlar Kurulu’nca onaylandığından da haberi olmadı

 

Bakanlar Kurulu’nun 2 Şubat 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararına karşın Kemal Dürüst, külliye yapımı için şu anda herhangi bir arazi kiralanmasının söz konusu olmadığını, herhangi bir sözleşmenin de bulunmadığını; bu konuda sadece Vakıflar İdaresi’nin bir karar aldığını söyledi

 

DÜRÜST: “BİR GAZETECİ ARAYINCA ÖĞRENDİM…”

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, 2 Şubat Perşembe günü Meclis’te yaptığı konuşmada, Haspolat Meslek Lisesi bünyesinde açılan ilahiyat bölümünün, çocuklarına bu tür eğitim aldırmak isteyen ailelere yönelik olduğunu söylemişti.
Haspolat’ta vakıf arazisinin kiralanması olayından ‘bir basın mensubu arayınca’ haberdar olduğunu belirten Kemal Dürüst, kiralama kararını Vakıflar İdaresi’nin verdiğini, Bakanlar Kurulu’nun da bu kararın arkasında olacağını ifade etmişti.

 

“KARAR ALINMIŞSA ARAKASINDAYIZ”

“Vakıflar idaresi uygunluk vermişse biz hükümet olarak arkasında olmak durumundayız, olacağız” diyen Dürüst, kimsenin düşüncesine uygun olmayan bir okulda okumasını zorlayamayacaklarını ama isteyenlerin de Haspolat Meslek Lisesi İlahiyat Bölümü’nde eğitim görmesinin engellenemeyeceğini ifade etmişti.


 

Resmi Gazete’de yayımlandı…

 

İlahi Kompleks Resmileşti!

 

Bakan Kemal Dürüst’ün açıklamalarına karşın, Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi Yönetim Kurulu’nun kararının Bakanlar Kurulu’nca onaylanmasının ardından, Haspolat’taki 200 dönüm arazinin 30 yıllığına, yıllık 100 TL bedelle kiralanması Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

Resmi Gazete’nin 2 Şubat 2012 tarihli sayısında yayımlanan karar yürürlüğe girmiş oldu.

Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla, Vakıflar İdaresi’ne ait Haspolat’taki 200 dönüm arazi, henüz projesi olmamasında karşın, Kıbrıs İlim, Ahlak ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na İlahiyat Kompleksi yapılması maksadıyla resmen 30 yıllığına verilmişti.

 

AYRINTILAR BUGÜN GAZETENİZ YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler