1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bakan Dürüst aranıyor?
Bakan Dürüst aranıyor?

Bakan Dürüst aranıyor?

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ikinci kez atanan Bakan Dürüst, bir basın toplantısıyla hızlı başladığı görevinde sadece sözde kalan icraatlarıyla biraz da “SHOW BAKANLIĞINA” dönüştü. Başta, ülke sporunun tesis ve sporcu alty

A+A-

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ikinci kez atanan Bakan Dürüst, bir basın toplantısıyla hızlı başladığı görevinde sadece sözde kalan icraatlarıyla biraz da “SHOW BAKANLIĞINA” dönüştü.

Başta, ülke sporunun tesis ve sporcu altyapısından başlayacağını ilan ettiği basın toplantısında, okul sporları için ayrı bir paragrafta açmıştı. Bu arada, çok deneyimli ve sporun içinden gelen bir bürokrat olan Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş’a sahip olan Bakan Dürüst bu şansını iyi kullanmazken,  aile dostu genç bir öğretmen olan Hüseyin Cahitoğlu’nu  Spor Dairesi müdürlüğüne atadı.  Ama, o günden bu güne Cahitoğlu’nu aradınsa bul. Ne bir icraat, ne bir görüntü yok.

Ne var ki, Göktaş konusundaki isabetli kararını Spor Dairesi müdürlüğüne taşıyamayan Bakan Dürüst, sporda açılım ve gelişim için seçtiği Türkiye spor vizyonunu da KKTC’ye taşımada sınıfta kaldı.

Bu bağlamda, Türkiye Cumhuriyeti’nin spordan sorumlu devlet bakanı Suat Kılıç ile karşılıklı temaslara geçen ve bunu medyada çarşaf çarşaf yayınlatan Bakan Dürüst, aradan iki ay geçmesine rağmen, somut icraatlara bir türlü başlayamadı. Yoksa, başladı da bizim haberimiz yok.

Bu arada sadece, Türkiye Cumhuriyeti adına yarışan Meliz Redif’i izlemek için büyük bir kafileyle Dünya Salon Atletizm yarışmalarına giden Bakan Dürüst, fırsat buldukça kapağı Türkiye’ye atıyor.

Geçtiğimiz günlerde de, Ankara’yı ziyaret eden Bakan Dürüst, bu kez kendisiyle eşit olan Bakan Suat Kılıç yerine, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ile sabah çayı içti.

Neyse, biz buradayız. Eğer, Bakan Dürüst’te buralardaysa kendi bile olmasa bürokratları aracılığıyla bizi arasın ve ne yaptıklarını anlatsın. Yoksa, gazetede “Bakan Dürüst Aranıyor” ilanı vereceğiz.

 


Kıbrıs takımlarına yok, Türkiye takımlarına var

 

Bundan bir süre önce, Türkiye ile entegrasyon bağlamında Türkiye futbol ligi takımlarına arazi tahsisi bağlamında Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Beşiktaş’a Karpaz’da araziler verilmişti.  Söz konusu takımlar bu arazilere spor kompleksleri inşa etmeye karar verdiklerini de büyük bir övünçle açıklamışlardı.

FIFA’nın uyguladığı futbol ambargosu nedeniyle, KKTC takımları ile antrenman maçı bile yapamayan bu takımlara balıklama bu izinler verilirken, aynı şekilde tesis yapmak isteyen Çetinkaya, Yenicami  ve diğer Kuzey Kıbrıslı takımlara arazi vermeyi reddeden bir devlet olduk çıktık.

Bu konunda çabalarına devam eden Kuzey Kıbrıslı takımların, girişimlerine ne sonuç alacakları merakla beklenirken, Kıbrıslı Türklerin yok olma sürecinin bir devamı olarak görebiliriz bu konuyu diye düşünüyorum.

 


Şampiyon Çetinkaya’ya 50 kişilik, Galatasaray’a bin kişilik konvoy

 

Geçtiğimiz hafta, Telsim Süper Ligi şampiyonu belli oldu.   Atatürk Stadı’nda oynanan Çetinkaya-Doğan Türk Birliği maçının sonucuna göre Çetinkaya’nın şampiyon olacağı daha bir hafta öncesinden belliydi.

Kıbrıs Türk futbolunun bu efsane takımı daha bir hafta önceden seyircisini bu şampiyonluk şölenine yazılı ve görsel medya aracılığıyla davet etmeye başladı.

Maç günü de, Atatürk Stadı’nı sarı-kırmızı renklerle süsleyen Çetinkaya ne yazık ki, bu maçı tam 50 seyirci önünde oynarken, Kuzey Kıbrıs futbolunun iflasını da ilan ediyordu adeta.

Bu noktadan hemen bir varsayımla, Türkiye Liglerinde şampiyon olan takımların kutlamalarına da bir göz atalım. Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe şampiyon olduğunda ülke adeta bir kasırga gibi eserken,  en az 1000 kişilik konvoylara tanık olduk. Bu sezon, muhtemelen şampiyon olacak olan Galatasaray için de en az 1000 kişilik konvoylar bekleniyor.  Daha iddia ediyor musunuz, Kıbrıs elden gitmedi diye.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 732 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler