1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAKAN AÇIKLADI
BAKAN AÇIKLADI

BAKAN AÇIKLADI

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, muhaceret affının insanlara aileleriyle mutlu şekilde yaşaması için olduğunu, bu konuda başka af olmayacağını söyledi. Çavuşoğlu, ancak askerlikte de yakında af çıkacağını bildirdi. BRT’nin haberi

A+A-

 

 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, muhaceret affının insanlara aileleriyle mutlu şekilde yaşaması için olduğunu, bu konuda başka af olmayacağını söyledi. Çavuşoğlu, ancak askerlikte de yakında af çıkacağını bildirdi.

BRT’nin haberine göre, Bakan Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, “KKTC dışında yaşayan kişilere de bu şansı verdik. Affın insani yanı çok yüksektir. Af süresi bittikten sonra, ‘Boş verin tekrar af çıkarır bunlar’ diyenler yanılır. Bu sondur. Bu konuda tavizimiz yok. Kararlığımızı görecekler. O yüzden bu aftan herkesin yararlanmasını istiyoruz” dedi.

Çavuşoğlu, KKTC’de bulunan kaçakların tümünü bu aftan bedava olarak faydalanacağına dikkati çekerek, “Dönüşleri de garanti altındadır” dedi.

Ülkenin denetimsiz olmadığını hissettirmek için her türlü gayretin sergileneceğini kaydeden Çavuşoğlu, diğer bir amaçlarının da ülkede herkesin sosyal güvence altında yaşamasını sağlamak olduğunu söyledi.

Soruları da yanıtlayan Çavuşoğlu, uzun süre yasal yollarla yaşayanların vatandaşlık talepleri bulunduğunu ancak vatandaşlık süzgecinin artık daraltıldığını kaydetti.

Çavuşoğlu, yurt dışında olmaları nedeniyle askerlik konusunda kaçak duruma düşen KKTC vatandaşlarına da çok yakında askerlikte de af çıkacağını açıkladı.

Çavuşoğlu, “Birçok insanımız askerlik affını bekliyor. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Gayretimiz en kısa sürede yurt dışında yaşayan ve askerlik nedeni ile kaçak konuma düşenlere karşı af çıkarmaktır. Bu af ile birlikte, ülkesinden bu yüzden kopanların tekrar kazanılacağı düşüncesindeyim. Çok yakında askerlikte af çıkacak” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2292 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler