1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘BAHSİ KAZANABİLİRİZ’
‘BAHSİ KAZANABİLİRİZ’

‘BAHSİ KAZANABİLİRİZ’

Avrupa Komisyonu'nun Eğitim, Kültür, çok dillilik konularından sorumlu üyesi Kıbrıslı Rum Andrulla Vasiliu, Güney Kıbrıs’ın 2012 yılının ikinci yarısında üstleneceği AB Dönem Başkanlığı’yla ilgili olarak, “Bahsi kazanabiliriz” dedi

A+A-

 

 Avrupa Komisyonu'nun Eğitim, Kültür, çok dillilik konularından sorumlu üyesi Kıbrıslı Rum Andrulla Vasiliu, Güney Kıbrıs’ın 2012 yılının ikinci yarısında üstleneceği AB Dönem Başkanlığı’yla ilgili olarak, “Bahsi kazanabiliriz” dedi.
Fileleftheros’un haberine göre Brüksel temaslarının ardından adaya dönüşünde Avrupa konularından sorumlu başkanlık müsteşarı Andreas Mavroyannis ve diğer yetkililerle görüşen Vasiliu, “Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bahsi kazanabileceğini ve AB’de iyi bir başkanlık yapabileceğini” söyledi.
Vasiliu, Güney Kıbrıs’ın AB Dönem Başkanlığı’nı üstlenmesine yönelik hazırlıklarla ilgili olarak şimdiden Brüksel’den olumlu mesajlar geldiğini dile getirdi.
Güney Kıbrıs’ın AB Dönem Başkanlığı organizasyonunun nasıl geliştiğini görmek için Avrupa Komisyonu’ndan bir uzman grubunun Güney Kıbrıs’a gittiğini dile getiren Vasiliu, bununla ilgili mesajların oldukça olumlu olduğunu yineledi.
Alithia ise konuyla ilgili başka bir haberinde, Güney Kıbrıs’ın AB dönem başkanlığı sırasında 15 bakanlar konseyi toplantısı yapılacağını yazdı.
Gazete konuyla ilgili yorumsal haberinde, “Türkiye’nin Kıbrıs’ın başkanlık ettiği konseylere katılmayacağı” açıklamalarına da atıf yaptı.


 

 

 

 

 

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler