1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAĞIŞ'TAN MAÇ DAVETİ
BAĞIŞTAN MAÇ DAVETİ

BAĞIŞ'TAN MAÇ DAVETİ

Bağış, Hristofyas'ı, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde AEL Limasol ile yapacağı maçı izlemek üzere İstanbul'a davet etti

A+A-

 

 

Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'ı, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde AEL Limasol ile yapacağı maçı izlemek üzere İstanbul'a davet ederek, ''Ama bir şartla. KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile birlikte geleceksin. Birlikte gelirseniz maçı birlikte izleriz, maçtan sonra yemekler de benden'' dedi.

Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'ı, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde AEL Limasol ile yapacağı maçı izlemek üzere şartlı bir şekilde İstanbul'a davet etti.

Kıbrıs Rum kesiminin, Türk takımlarının Avrupa kupalarındaki maçlarında yeterli güvenlik önlemi alamamasına vurgu yapan Bakan Bağış, şöyle konuştu:

''Bakın, kuralar çekildi UEFA Avrupa Ligi'nde. Fenerbahçe, Kıbrıs Rum kesiminin Limasol takımıyla eşleşti. Galatasaray Bayan Voleybol Takımı gittiğinde, Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı gittiğinde orada sporcularımızın güvenliğini sağlama konusunda acziyet içine düşen Rumlara buradan bir mesaj veriyorum. Eğer yine güvenlik sorunu yaşayacaksanız, hiç çekinmeyin, sıkılmayın, utanmayın. Yanı başınızdaki KKTC'den yardım isteyin. Kimileri çıkıp, 'Ama Kuzey Kıbrıs, Güney Kıbrıs'ı tanımıyor' diyebilir. O hikayeyi hiç anlatmasınlar. Çünkü elektriğe, suya, yardıma ihtiyaç duyduklarında paşa paşa yardım aldıkları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden, sporcularımızı koruma konusunda da yardım alabilirler. Kıbrıs Rum yönetimi lideri Hristofyas, İstanbul'a gelmek istediğini, bizlerle görüşmek istediğini belirten demeçler veriyor. İşte sana fırsat Sayın Hristofyas! Limasol'un Fenerbahçe ile İstanbul'da yapacağı maça gel. İstanbul halkının Limasol'a nasıl konukseverlik, misafirperverlik yapacağını bizzat kendi gözlerinle gör. Ama bir şartla. KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile birlikte geleceksin. Birlikte gelirseniz maçı birlikte izleriz, maçtan sonra yemekler de benden.''

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 965 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler