1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAĞIŞ’TAN KÜÇÜK’E: GÖĞSÜMÜZ KABARIYOR
BAĞIŞ’TAN KÜÇÜK’E: GÖĞSÜMÜZ KABARIYOR

BAĞIŞ’TAN KÜÇÜK’E: GÖĞSÜMÜZ KABARIYOR

Bağış, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, KKTC’nin Başbakan İrsen Küçük’le yakaladığı istikrarı çok önemsediğini ve kalkınmayı gururla takip ettiklerini söyledi.

A+A-

 

Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, KKTC’nin Başbakan İrsen Küçük’le yakaladığı istikrarı çok önemsediğini ve kalkınmayı gururla takip ettiklerini söyledi.

Bağış, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na Kıbrıs müzakerelerinde verdiği destek gibi, KKTC ekonomisinin yönetilmesi ve devletin yükselmesinde de Başbakan Küçük’ün önderliğini çok çok önemsediğini ve Küçük’e destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün davetlisi olarak dün gece adaya gelen Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Başbakan İrsen Küçük tarafından da kabul edildi.

Aralarında AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve AB Bakanlığı Müsteşarı Haluk Ilıcak’ın da yer aldığı heyetle birlikte KKTC’ye gelen Bağış’la Başbakan Küçük’ün görüşmesinde, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Köseoğlu, AB Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Erhan Erçin ve öteki yetkililer de hazır bulundu.

Türkiye AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, şahsına ve heyetine gösterilen konukseverliğe teşekkür ederek başladığı konuşmada, dün gece de çok keyifli bir akşam yemeğinde hoş bir sohbet yaptıklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler