1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAĞIŞ YİNE KONUŞTU
BAĞIŞ YİNE KONUŞTU

BAĞIŞ YİNE KONUŞTU

ABHaber sordu Bağış cevapladı: Kıbrıs sorunu konusunda ilhak ve entegrasyon düşüncesini bir opsiyon olarak sundum Avrupa Parlamentosu'nda bir konferansa katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, gündeme ilişkin ABHaber'in sorusunu ya

A+A-

 

 

 

ABHaber sordu Bağış cevapladı: Kıbrıs sorunu konusunda ilhak ve entegrasyon düşüncesini bir opsiyon olarak sundum 


Avrupa Parlamentosu'nda bir konferansa katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, gündeme ilişkin ABHaber'in sorusunu yanıtladı.

ABHaber'in KKTC'nin Türkiye'ye bağlanması konusunda yaptığınız açıklama Kıbrıs Türk muhalefeti tarafından tepkiyle karşılandı. Bu çerçevede Kıbrıs Türk gençlik örgütleri sizin yapmış olduğunuz açıklamaya karşı protestoda bulundular. KKTC 2.Cumhurbaşkanı Talat'ta sizin açıklamanıza karşı ''Kıbrıs sorununu çözmeyi hecelemeliyiz'' dedi. Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyiz şeklindeki sorusunu Bağış şöyle cevapladı:

'' Kıbrıs sorunu konusunda ilhak ve entegrasyon düşüncesini Rumların uzlaşmazlığına karşı bir opsiyon olarak sundum. Bugüne kadar Rumların uzlaşmaz tavrı apaçık ortadır.Bildiğiniz üzere Rumlar geçmişte Enosis olayını çözümsüzlüğün bir alternatifi olarak savunup dillendirdiler.Beni kimse yanlış anlamasın Kıbrıs sorunu benim şahsi meselem değildir.Türkiye'nin milli meselesidir.Bu konuda Rumlar Enosis konusunu bir opsiyon olarak bizim karşımıza çıkarıyorlarsa,bizde bunu bir alternatif olarak düşünebiliriz".

 

 

 

 

Bu haber toplam 2016 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler