1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BAĞIŞ UBP KURULTAYI'NA MÜDAHALE İÇİN GELDİ'
BAĞIŞ UBP KURULTAYINA MÜDAHALE İÇİN GELDİ

'BAĞIŞ UBP KURULTAYI'NA MÜDAHALE İÇİN GELDİ'

Çakıcı, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış’ın KKTC’ye, “kurultaya müdahale etmek” ve “İrsen Küçük’ü desteklemek” için geldiğini savundu.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış’ın KKTC’ye, “kurultaya müdahale etmek” ve “İrsen Küçük’ü desteklemek” için geldiğini savundu.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, Egemen Bağış’ın tıpkı geçmiş dönemlerde olduğu gibi, bu kez de adaya müdahale amaçlı geldiğini söyleyen Çakıcı, “Gözümüze bakarak kimse bize yalan söylemesin. Bağış, İrsen Küçük’ü desteklemeye ve kurultaya müdahaleye geldi” dedi.

Egemen Bağış’ın İrsen Küçük ile kimyalarının uyuştuğu yönünde açıklamalarda bulunduğuna işaret eden Çakıcı, AKP yetkililerinin desteğini alan Başbakan İrsen Küçük’ün kendi partililerine baskı, tehdit ve şantaj yaptığını iddia etti. Çakıcı, bunu kendilerinin değil, Cumhurbaşkanı Eroğlu ile yine UBP’lilerin dile getirdiğini savundu.

Ahmet Kaşif’in dün akşam basın toplantısında söylediklerini de değerlendiren Çakıcı, “Kendisine dokununca mı Sn. Kaşif’in aklı başına geldi. Yıllarca müdahalelere ses çıkarmayan Sn.Kaşif, müdahalenin gerçek yüzünü görünce konuştu ve neden olduğunu sorgulayama başladı. Sn.Kaşif ben sana neden olduğunu söyleyeyim, çünkü senden daha yağcısını, emir erini buldular da ondan” diye konuştu.

Mehmet Çakıcı, Ersan Saner ile Sunat Atun’un kurultaya sayılı günler kala taraf değiştirmesini de eleştirdi.

Son zamanlarda yaşanan gelişmeler ile müdahalelerin bir anlamda Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na yönelik olduğunu da savundu. Çakıcı, “Sn. Eroğlu müdahaleleri en yakından bilen kişilerin başında siz gelmektesiniz. Geçmişte de birçok müdahaleye ya tanık, ya da taraf oldunuz. Eğer zamanında müdahalelere karşı dik durmayı becerebilseydiniz, Kıbrıs Türk halkı bugün bu müdahalelerle hiç karşılaşmayacaktı” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 450 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler