1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAĞIŞ: SESSİZ KALMAYACAĞIZ
BAĞIŞ: SESSİZ KALMAYACAĞIZ

BAĞIŞ: SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Türkiye’nin Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Kıbrıs konusunda çözümü engelleyen Rumların şımarık tavırları karşısında da sessiz kalmayacağız

A+A-

 

 

 

Türkiye’nin Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Kıbrıs konusunda çözümü engelleyen Rumların şımarık tavırları karşısında da sessiz kalmayacağız. Karşımızda uluslararası camia tarafından şımartılan bir Rum yönetimi var" dedi.

Bir kabulde konuşan, Bağış, Kıbrıs konusunun Türkiye'nin milli bir davası olduğunu belirterek, Türkiye'nin KKTC'nin her zaman yanında olduğunu ve yanında olmaya da devam edeceğini söyledi.

Türkiye için en önemli sürecin çözüm süreci olduğuna dikkati çeken Bağış, şunları kaydetti:

"Biz KKTC'ye makul, kalıcı barışı sağlayacak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Kıbrıs konusunda çözümü engelleyen Rumların şımarık tavırları karşısında da sessiz kalmayacağız. Karşımızda uluslararası camia tarafından şımartılan bir Rum yönetimi var. Türkiye olarak KKTC'nin ve vatandaşlarının taleplerinin her zaman arkasındayız. Rum yönetimi her zamankinden daha zayıftır. Her zamankinden daha güçsüzdür. Türkiye'nin potansiyeli de çok net bir şekilde ortadadır."

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 616 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler