1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bağırdılar, çağırdılar…
Bağırdılar, çağırdılar…

Bağırdılar, çağırdılar…

Dün 2011’in son Meclis oturumu yapıldı. Milletvekilleri bağıştı çağrıştı. Herkes birbirini suçladı. TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli kürsüye çıktığında ortam gergindi. Angolemli ile UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu arasında hararetli bir t

A+A-

 

 

Dün 2011’in son Meclis oturumu yapıldı. Milletvekilleri bağıştı çağrıştı. Herkes birbirini suçladı.

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli kürsüye çıktığında ortam gergindi. Angolemli ile UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu arasında hararetli bir tartışma yaşandı, sesler yükseldi. Meclis Başkanı Hasan Bozer, vekilleri uyardı.

Daha sonra kürsüde DP Vekili Mustafa Arabacıoğlu vardı. Özür dileyerek başladığı konuşmasında Arabacıoğlu, “Meclis’te düdük çalınması yanlıştı. Ben çalmadım ama özür dilerim” dedi, CTP-ÖRP Hükümeti’nin oluşumunu eleştirdi.

Ardından Meclis kürsüsüne çıkan ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı ile DP Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu arasında şiddetli bir tartışma yaşandı.

Avcı, DP’nin Meclis boykotunu hatırlatarak “30 ay maaşçığınızı aldınız ama boykot yaptınız” demesi üzerine Arabacıoğlu ise “Sizin gibi siyasiler yüzünden Meclis bu hale geldi. Benim maaşa ihtiyacım yok. Ben mesleğimde daha fazla alırdım” diyerek bağırdı çağırdı, genel kurul salonundan çıktı.

 


‘Bize fırsat kalmaz!’

Bir televizyon program yapımcısı, medya kulislerinde anlatıyor. TDP milletvekilleri Çakıcı, Angolemli ve Emiroğluları'nı programa davet etmiş. Emiroğluları ve Angolemli, 'İsterseniz başkanı yalnız çağırınız' demişler, nedenini de şöyle anlatarak: 'O çıkarsa, bize konuşmak için zaten fırsat kalmaz...!'

 


 

Yeni umutlarınız olsun

 

“Yeni umutlarla her güne başla,

bazen kaybettim sanırsın,

bazen de zorlaşır zaman, sevgiden kaybolmayan, hadi gülümse

Her yeni yıl senin için yeni bir umut, bir arada artar mutluluk

El ele artar mutluluk”

2011 geride kalırken, şu sıralar TV ekranlarında dönen Coca Cola’nın reklam müziği acayip hoşuma gidiyor. İster istemez insan umutlanıyor.

Ancak 2011’i geride bırakmaya bir gün kala neler yaşamışız şu cennet adada…

Partizanlık, adam kayırmacılık, dağıtılan vatandaşlar, haklarımızı sömüren yasalar, parti içi çekişmeler, para dağıtmalar, kavgalar, siyasi çekişmeler, kişisel menfaatler…

Ve sevdiklerimizin ölümleri, sevinçleri, hüzünleri…

2011’i iyisi ve kötüsüyle geride bırakırken, umarım 2012’de yeni umutlarımız olur, bir arada ve el ele…


 

Altı boş Noel ağacı!

 

“Memur ödendi, peki ya gerisi?

Dün televizyonda canlı yayına bağlanan bir vatandaş, değil aralık maaşını, kasım maaşını bile geçen gün aldığını söyleyince anladık işte ülkenin gerçeğini.

Ucuz bir Noel ağacı bulmuş ve süslemiş 31 Aralık gecesi için… 

Süslemiş ama altında hediyeler eksik!

Özel sektörde çalıştığı için, bırakın 13. maaşı, gerçek maaşını bile ne zaman alacağını bilmiyor!

Noel ağacı olur da altında hediye olmaz mı hiç?

Olmazsa da maaşınızı gelecek alın en iyi ihtimalle yarısından sonra alsanız bile bunu anlatabilir misinin çocuklarınıza?

Sahi siz ekonominin iyi yolda olduğunu söyleyen devletin en muteber yöneticileri;

Hayatınızda hiç çocuk oldunuz mu?”

 

Levent ÖZADAM

 


 

Meclis denilen...

 

“Ama bir milletvekilini, kürsüden ite kaka indirmek vulgerliği, Tayvan’da bile görülmez… Böyle bir rezaleti tahayyül edebilmek için, UBP’li olmak bile yeterli değil… Havsalam almadı… Bu arkadaşlar direnseler de örneğin o sarı saçlı hanımı göğsünden itselerdi, eteklerini kafasına giyince ne olacaktı? Linç mi edileceklerdi? Buna da gücünüz var mı? Adam bir de “çeke çeke indiririz” diyor! Peki sen şiddet uygulama özgürlüğünün sana mı ait olduğunu sanıyorsun? Bu yol olur da başkası da sana uygularsa, burası neye döner? Ve şiddetin sınırını belirleme hakkı kime aittir?

Bir an önce şu “Çarşaf” liste meselesi gündeme getirilmelidir. Yoksa gidelim, yasaları kahvelerde yapalım… Düzey emin olun daha yüksek olur…

Milletvekili misiniz? Holigan mı?”

 

Nazım BERATLI

 


 

Papatya bereketi

 

“Allah’ım, o ne şefkat öyle, o ne altın yüreklilik öyle…
Başın mı sıkıştı hemen havaya doğru bağır; “Yetiş Meral Ablaaa”, “Yetiş Gülin Ablaaa” diye, arzu ettiğiniz papatyanız hemen yanınızda olsun.
Süperman’i çağırır gibi çağırın, gerisine karışmayın ama durun durun bir şartla; yanınızda gazeteciler de olacak. Yanınıza gazetecileri de aldınız mı hiç korkmayın, ne isterseniz isteyin.
Alaaddin’in Lambası masaldır, gerçek değildir ama Meral Hanım ile Gülin Hanım’ın sihirli elleri gerçektir; gazetecileri yanınıza alın ve onlardan ne dilerseniz dileyin gerçekleşir.  
Güzelyurt selzedelerinin gözyaşını silecek, sınır kapılarını denetleyecek, Rum okulunun öğrencilerinin hatırını soracak, onlarla Rumca şarkı söyleyecek, yurtta kalan çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak bir devlet adamı yok ki!
Ne yapsın Meral Hanım, boşluğu dolduruyor. Her yere elini uzatıyor.
Maşallah Sosyal Hizmetler Dairesi yetkililerine, hani yurtlarda kalan çocuklar, gençler konusunda dikkatli davranacaktık, teşhir etmeyecek, mağduriyetlerini toplum önünde utanılacak bir duruma getirmeyecektik. Nasıl izin verirsiniz Meral Hanım onları koluna taksın ve şovunu yapsın?
Meral Hanım bu yardımı gazetecilere poz vermeden yapsa sokaklarda çocukları teşhir etmeden iyilik etse, iyilik olmayacak mıydı?
Ya Gülin Hanım? Sayın İrsen Küçük başbakan olmadan önce kaçınız tanırdı onu?”

 

ALİ BATURAY

 


 

 

“Ey güzel ALLAHIM yalakaları, yüzsüzleri, yalancıları yanına alır gibi yap,uzay boşluğuna bırak :))) hehehhehehhe”

 

Tuğce Altan’ın profilinden

***
“Ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim.”
Turgut Çalıcı’nın profilinden
 
 

Geçtiğimiz gün Meclis kavgasından… Yüzler tebessümlü (!)
 

 
“TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın kendinde olmayan bir gücü kullanmasını kınıyorum. Gerdeğe kendi gücünle girebilin, başkasıyla değil. Eğer CTP’ye saygın varsa yapacağın eylemi konuşur, paylaşırdın. Sonra radyo-TV’leri dolaşıp CTP’yi suçlayamazsın.”
Ömer KALYONCU (CTP Milletvekili)
 

 
“Pazartesi akşamı Meclis’teki olaylar sırasında Meclis’te yer almıyordum ama televizyondan izledim, izlediklerim karşısında ağlamakla gülmek arasında kaldım ve güldüm”
Mustafa ARABACIOĞLU (DP Milletvekili)
 
 
 
 
 
 
Bu haber toplam 1426 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler