1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAĞCIL TRANSFERDE SIKINTILI
BAĞCIL TRANSFERDE SIKINTILI

BAĞCIL TRANSFERDE SIKINTILI

Başlaycak sezon öncesi haftada 6 gün antrenman yaparak yoğun bir tempoda çalışan Bostancı Bağcıl’da Teknik Direktör Toygar Davulcu futbolcularının performansından memnun. Bu hafta 4’üncü haftaları olduklarını belirten Davulcu bugünden itibaren

A+A-

 

 

 

Süper Lig ekiplerinden Bostancı Bağcıl’da antrenmanlar yoğun tempoda devam ederken ilk hazırlık maçını bugün Cihangir ile oynayacak. Yeni sezon öncesi geniş bir kadro kurmak isteyen Teknik Direktör Toygar Davulcu, ülkemizdeki transfer piyasasının kötü olduğunu ve transfer yapmakta güçlük çektiklerini söyledi.

 

Çağan Kutgüner

 

Başlaycak sezon öncesi haftada 6 gün antrenman yaparak yoğun bir tempoda çalışan Bostancı Bağcıl’da Teknik Direktör Toygar Davulcu futbolcularının performansından memnun. Bu hafta 4’üncü haftaları olduklarını belirten Davulcu bugünden itibaren ise hazırlık maçlarına başlayacaklarını söyledi. Lige en hazır şekilde girmek istediklerini belirten Davulcu hazırlık maçlarıyla oyuncularına maç kondisyonu kazandırmak ve futbolcularının eksiklerini görmek istediklerini belirtti. 4-12 Eylül’de Ankara Elmadağ’da kampa gireceklerini belirten Davulcu bu kamp öncesi bugün Cihangir Stadı’nda Cihangir’le karşılaşacak, Cuma gün ise kendi sahalarında son kupa şampiyonu Doğan Türk Birliği’yle bir hazırlık maçı oynayacak.

 

“KADROYU GENİŞLETME ÇABALARIMIZ SÜRÜYOR”

Kadrolarında eksikleri olduğunu belirten Davulcu kadrolarını genişletme çabaları olduğunu belirterek kadrolarında istenilen yerlere  oyuncu katmaya çalıştıkları belirtti. Transfer konusunda sıkıntıları olduğunu belirten teknik adam şu an kadrolarına sadece Binatlı’dan  Berkem’i kattıklarını söyledi.

Yerli transferinde Lapta’dan Mithat’ı istedikleriyle ilgili bir söylenti olduğunu söyleyen Davulcu, Mithat’ın gündemlerinde olmadığını belirtirken takımın tecrübeli oyuncularından Uğur Esev’in futbolu bıraktığını da belirtti.

 

CAHİT TRANSFERİ SONLANAMIYOR

Transfer başladığından beri Lefke’den Cahit’i kadrosuna katmak isteyen Davulcu, kulüplerin maddi konularda anlaşamadığını söylerken kulüplerin her gün görüştüğünü ancak her gün yeni problemler çıktığını söyledi.

Bu transferle ilgili açıklamalarda bulunan Davulcu “Bir gün 1 adım atıyoruz diğer gün 2 adım geriye gidiyoruz” diyerek bu transferle ilgili sitemde bulundu. Davulcu, Cahit transferinde ilk olarak bonservisi almayı düşündüklerini ancak bu teklife olumsuz bakıldığını, daha sonra kiralık artı daha sonra bonservis opsiyonlu olarak bir teklif sunduklarını bu konuda da kulüplerin anlaşamadığını söyledi.

Cahit’in yanı sıra bir yerli oyuncuyu daha kadrolarına katmak istediklerini belirten Davulcu bu futbolcunun orta saha forvet arkası mevkiinde ve Ertaç’la uyum içerisinde oynayabilecek bir oyuncu olacağını söyledi.

 

“JOSEPH’TEN ÜMİTLİYDİM…”

Yabancı transferde ise takımdaki Samory’nin kişiliği ve performansından memnun olduğuna değinen Davulcu performansını biraz daha artırması halinde kesinlikle kendisiyle yola devam edileceğini belirtirken bunun yanı sıra takıma bir yabancı ve bir Türkiyeli oyuncunun daha katılacağını sözlerine ekledi. “Joseph’ten ümitliydim ancak anlaştıktan 24 saat sonra ülkeyi terk etti” diyen Davulcu orta sahada oyunu çift yönlü oynayabilecek bir orta saha oyuncusuna ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Transferde bazı oyuncuları denediklerini belirten Davulcu Bulgaristan’dan 2 futbolcu geleceğini ve bunları deneyeceklerini sözlerine ekledi. Bu futbolculardan birinin daha önce Bostancı Bağcıl’da forma giymiş Vasiliev olduğunu dile getiren genç teknik adam diğeriyle ilgili henüz bir bilgisinin olmadığını söyledi.

 

“TÜM TAKIMLAR TRANSFER SIKINTISI YAŞIYOR”

Ülkemizde yapılan transfer politikasını eleştiren Davulcu transferin bir iki takım dışında çok zora girdiğini söylerken sezon başında transfere ödenen yüksek bedellerin baz alındığını ve bu transferlere göre diğer kulüplerin kendi futbolcularına fiyat belirlediğini, bununda transferi tıkadığını söyledi.

Davulcu “Kötü örnekler baz alınarak yapılan transfer çalışmalarında kulüpler tıkanmış durumdadır, astronomik transferler diğer kulüpleri transfer yapamaz duruma getirmiştir” şeklinde konuşurken bu transferleri yapan kulüplerin geleceklerini göremez durumda olduklarını belirtti.

Bostancı Bağcıl olarak ödeyebilecekleri futbolcuları kadrolarına katmak istediklerini söyleyen Davulcu “Süper Lig’deki 2 takım dışında ülkedeki tüm takımlar transfer sıkıntısı yaşıyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 528 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler