1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAĞCIL STARTI VERDİ
BAĞCIL STARTI VERDİ

BAĞCIL STARTI VERDİ

Telsim Süper Lig takımlarından Bostancı Bağcıl, dün Yakup Özorun Stadı’nda gerçekleştirdiği çalışma ile yeni sezona merhaba dedi. Bostancı Bağcıl’ın ilk antrenmanına Küçük Kaymaklı’dan kadroya kiralık olarak dahil edilen golcü futbolcu E

A+A-

 

 

Telsim Süper Lig’in Güzelyurt temsilcilerinden Bostancı Bağcıl yeni sezon hazırlık çalışmalarına dün Yakup Özorun Stadı’nda başladı. İlk çalışmaya K.Kaymaklı’dan kiralık olarak kadroya dahil edilen golcü futbolcu Ertaç Taşkıran, Evren Gayır ve geçtiğimiz sezon takımda yer alan Samory ile Joseph de katıldı

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Telsim Süper Lig takımlarından Bostancı Bağcıl, dün Yakup Özorun Stadı’nda gerçekleştirdiği çalışma ile yeni sezona merhaba dedi. Bostancı Bağcıl’ın ilk antrenmanına Küçük Kaymaklı’dan kadroya kiralık olarak dahil edilen golcü futbolcu Ertaç Taşkıran ve Evren Gayır da katıldı. İlk etap çalışmalarını ülkemizde yapacak olan Bostancı Bağcıl, daha sonra 4-11 Eylül tarihleri arasında Ankara Elmadağ’da ikinci etap çalışmalarını gerçekleştirecek.

Yeni sezon ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Bostancı Bağcıl teknik direktörü Toygar Davuclu öncelikle yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını diledi. Davuclu “Yeni sezon tüm takımlara hayırlı olsun. Bu yıl umarım kötü olaylar yaşamayız. Futbolcular ciddi sakatlıklar yaşamasınlar, güzel bir yıl geçsin” dileklerinde bulundu.

 

İKİNCİ ETAP ANKARA ELMADAĞ’DA

Takımın geçireceği hazırlık dönemi ile ilgili açıklamalar yapan Davulcu “Eylülün 3’üne kadar birinci etap çalışmalarımızı ülkemizde yapacağız. Daha sonra 4-11 eylül tarihleri arasında Ankara Elmadağ’da ikinci etap çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” diye konuştu. İlk etabın üç buçuk haftalık dönemini rutin kondisyon ve kuvvet çalışmaları ile geçireceklerini belirten Davulcu daha sonra hazırlık maçlarına başlayacaklarını, 15 ağustosta Cihangir, 18 Ağustosta Doğan Türk Birliği, 25 ağustosta Serdarlı ile hazırlık maçları yapacaklarını söyleyen Davuclu Gönyeli ile bir maç yapacaklarını,  kampa gitmeden 1 eylülde Gençlik Gücü ile maç yapmayı planladıklarını söyledi.

 

YABANCILARDA ACELE YOK

İkinci etap kamp çalışmalarını tamamladıktan sonra ülkeye dönüşte yabancı konusunda çalışmaları sürdüreceklerini belirten Davulcu “Kamp dönüşünde eksiklerimizi görüp bunları gidermek için çalışacağız. Bunun yanında yabancı konusunda acele davranmıyoruz. Yabancıları kamp dönüşü netleştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

ERTAÇ TRANSFERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Dün gerçekleşen göüşmeler sonrasında kadrolarında bulunan Jacques Mukendi’yi Küçük Kaymaklı’ya bonservisi ile veren ve golcü futbolcu Ertaç Taşkıran’ı kiralık olarak kadrosuna dahil eden Bostancı Bağcıl’da teknik direktör Toygar Davuclu bu tranferi tek cümle ile değerlendirdi. Davulcu “Yeteneği olmayan bir futbolcu ile çalışmaktansa, yıldız olup ufak tefek sorunları olan futbolcularla çalışmayı tercih ederim” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

TC KONTENJANI EVREN GAYIR’DAN YANA KULLANILDI

Bostancı Bağcıl, TC kontenjanından oynatacağı futbolcuyu Evren’den yana kullandı. Geçtiğimiz sezon Gönyeli’de forma giyen ancak kırmızı-beyazlıların Telsim Birinci Lig’e düşmesi ve bu ligde TC kontenjanı bulunmaması nedeniyle kendisine başka takım arayan Evren, Bostancı Bağcıl ile anlaştı. Başarılı futbolcu Bostancı Bağcıl’ın dün yapılan resmi sezon açılışına kulübü Gönyeli’nin iznini de alarak katıldı. Sezonun sona ermesi ile Lefke ve Serdarlı takımları da Evren ile ilgilenmişti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 556 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler