1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAĞCIL DÜŞÜŞTE, MTG YÜKSELİŞTE
BAĞCIL DÜŞÜŞTE, MTG YÜKSELİŞTE

BAĞCIL DÜŞÜŞTE, MTG YÜKSELİŞTE

Süper Lig’de 8’inci hafta geride kalırken, geçtiğimiz sezona göre Mağusa Türk Gücü’nün daha iyi bir performans sergilemesi, Bostancı Bağcıl’ın düşüş içerisinde olması dikkat çekiyor

A+A-

 

 

 

 

 

 

Telsim Süper Lig’in 8’inci haftası geride kalırken bu sezon lige yükselen Yenicami’nin yenilgisiz liderliği sürüyor. Geçtiğimiz sezonun 8’inci haftası ile bu sezonun 8’inci haftasını karşılaştırdığımızda Bostancı Bağcıl düşüşü ile Mağusa Türk Gücü’nün yükselişi dikkat çekiyor.

 

BAĞCIL DÜŞÜŞTE

Geçtiğimiz 2010 – 2011 sezonunun 8’inci haftası geride kaldığında Bostancı Bağcıl 19 puan ile lider Küçük Kaymaklı’nın ardından averajla ikinci sırada yer alırken, bu sezonun 8’inci haftasının ardından 8 puan ile 9’uncu sırada yer aldı. Geçtiğimiz sezon gol yollarında daha etkili bir performans sergileyen Bağcıl, 8 maçta 22 kez fileleri havalandırdı. Maç başına gol ortalaması 2,75 olan Bostancı Bağcıl, bu sezon 8 maçta 8 gol kaydetti. Maç başına attığı gol ortalaması 1 olan Bostancı Bağcıl’ın gol yollarında yaşadığı sıkıntı dikkat çekti. Bağcıl’ın dikkat çeken diğer bir noktası kalesinde gördüğü gollerin iki sezonda da aynı olması. Her iki sezonun 8’inci haftası geride kaldığında Bostancı Bağcıl kalesinde 10 gol gördü.

 

MTG’NİN YÜKSELİŞİ

Sezon başında yaptığı transferlerle dikkatleri üzerine çeken ve hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Mağusa Türk Gücü, 2010-2011 sezonuna göre oldukça ilerleme kaydetti. MTG geçtiğimiz sezonun 8’inci haftası geride kalırken 5 puan ile ligin son sırasında bulunuyordu. Bu sezon bu grafiğini yükselten MTG, 8’inci haftanın ardından 17 puan ile ikinci sırada yer alıyor. Mağusa Türk Gücü ofansif ve defansif anlamda da ilerleme kaydetti. 2010-2011 sezonunun 8’inci haftasında fileleri 11 kez havalandıran ve 1.4 ortalama ile oynayan Mağusa temsilcisi, içinde bulunduğumuz sezonda bu sayıyı 16’ya yükseltti ve maç başına 2 gol ortalama ile oynadı. Mağusa Türk Gücü’nün kalesinde gördüğü gol sayısında da düşüş var. 2010-2011 sezonunun 8’inci haftasının ardından kalesinde 21 gol gören MTG, bu sezonun 8’inci haftasının ardından kalesini adeta gole kapadı ve 8 maçta kalesinde 5 gol gördü.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 695 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler