1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Bağcıl beklenenden uzaktı
Bağcıl beklenenden uzaktı

Bağcıl beklenenden uzaktı

Geçen yıl şampiyonluk yarışı içerisinde olan Bostancı Bağcıl’ın bu yılki transfer politikasına ve sahaya yansıttıkları oyuna bakarak acaba bu yıl kulüp olarak hedef mi küçülttüler diye insan düşünmeden edemiyor. Geçen yılki kadrosundan Ertaç, İbrah

A+A-

Geçen yıl şampiyonluk yarışı içerisinde olan Bostancı Bağcıl’ın bu yılki transfer politikasına ve sahaya yansıttıkları oyuna bakarak acaba bu yıl kulüp olarak hedef mi küçülttüler diye insan düşünmeden edemiyor.

Geçen yılki kadrosundan Ertaç, İbrahim Çıdamlı, Devrim gibi nitelikli elemanlarını kaybeden Bağcıl bu oyuncuların yerini doldurmakta zorlandı. Ertaç’ın yerine Hakan Altın transfer edildi. Çok yetenekli bir futbolcu olmasına rağmen Hakan ilk yarı istenen performansı ortaya koyamadı.

Ayni şekilde savunmanın sağında görev yapan Devrim’in boşluğu telafi edilemedi.  Orta alandan aldığı toplarla takımı süratli bir şekilde atağa kaldıran, özellikle kanattan hızlı bir şekilde rakip alana inen takımın itici gücü İbrahim Çıdamlı’yı Bağcıl çok aradı.

Bağcıl geçen yıl olduğu gibi bu yıl da savunmasını dörtlü tandem şeklinde kurguladı. Ahmet, Uğur ve Ramadan uzun zamandır birlikte oynamanın getirdiği uyumla çok fazla süratli olmamalarına rağmen alan savunmasında gedik vermemeye çalıştılar. Yine de bazı maçlarda araya atılan toplarda ağır kaldıkları gözlendi.

Defanstan ileriye çabuk oyun kuramama zafiyetinin yanında bir de ileride çabuk çoğalamayınca Bağcıl çoğu maçlarda istediğini alamadı. Orta alanda Derviş Kolcu ve Behiç göze batan isimler oldular.

Derviş yılların getirdiği tecrübe ve yeteneğini kullanarak çoğu maçta takımda öne çıkan adam oldu. Öte yandan geçen yıl çok daha iyi bir performans gösteren Behiç ayni istikrarı bu sezonun ilk yarısında gösteremedi. Formunun zirvesinde bir Behiç’in neler yapabileceğini bildiğimiz için takım ortalamasının üzerinde oynamasına rağmen yine de ligin ilk yarısında tam randımanlı oynadığını söylemek biraz zor.

İsmail, Abdullah gibi futbolcuların çok da verimli olduklarını söylemek mümkün değil. Bostancı Bağcıl geçmiş yıllarda ilk devre lige çok iyi bir başlangç yapıp sezonun ikinci yarısında düşüşe geçen bir grafik çizerdi. Geçen yıl şaşırtıcı bir şekilde ligin son haftalarına kadar şampiyonluk kovalayan bir çizgi çizdi.

İçinde bulunduğumuz sezonun ilk devresinde ise yine şaşırtıcı bir şekilde geçmiş yıllara oranla kötü bir performans ortaya koydu. İkinci devrede yukarıya doğru bir grafik çizip çizmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 823 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler