1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BAF SAHİLİ TEHLİKEDE
BAF SAHİLİ TEHLİKEDE

BAF SAHİLİ TEHLİKEDE

Rum Deniz Araştırmaları Dairesi tarafından yapılan araştırmada, Baf bölgesi sahillerinin büyük bir tehlike altında olduğu, 1985’ten bu yana denizin yılda bir metre sahil kesimini “yuttuğu” ortaya çıktı. Fileleftheros’un haberine gö

A+A-

 

Rum Deniz Araştırmaları Dairesi tarafından yapılan araştırmada, Baf bölgesi sahillerinin büyük bir tehlike altında olduğu, 1985’ten bu yana denizin yılda bir metre sahil kesimini “yuttuğu” ortaya çıktı.

Fileleftheros’un haberine göre, 1985 yılından bugüne kadar Baf’ın Yeroşibu Belediyesi sahil kesiminde 20 - 40 metrelik sahil alanı erozyon nedeniyle yok oldu. Yapılan hesaplamalarda denizin, yılda bir metre sahil alanını yuttuğu ortaya çıktı. Baf’ın Poli bölgesinde sorunun boyutlarının daha da büyük olduğuna dikkat çekiliyor.

Meselenin ciddiyetinin bilimsel verilerle kanıtlanması üzerine Poli ve Yeroşibu bölgelerinde dalgakıranlar inşa edilerek kıyılar korunmaya çalışılıyor. Yeroşibu Belediye Başkanı, bu soruna karşı mücadele etmek maksadıyla toplam 12 dalgakıran inşa edileceğini açıklarken, Poli Belediye Başkanı halen 4 dalgakıran inşasının devam ettiğini, bunun ilk aşama olduğunu söyledi.

 

Bu haber toplam 909 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler