1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BABA' CEZAEVİ İSTEDİ
BABA CEZAEVİ İSTEDİ

'BABA' CEZAEVİ İSTEDİ

Küçük Mustafa ile ilgili cinayet soruşturması tamamlandı. Teminata bağlanan üç zanlı cezaevine gönderildi. Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin mahkemede vurguladı: “İnsanlık dışı olayı örten kişinin dışarıda işi yok”

A+A-

 

 

Küçük Mustafa ile ilgili cinayet soruşturması tamamlandı. Teminata bağlanan üç zanlı cezaevine gönderildi. Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin mahkemede vurguladı:

 

“İnsanlık dışı olayı örten kişinin dışarıda işi yok”

 

 

Toplumda adeta şok etkisi yaratan ve büyük infiale neden olan 7 yaşındaki Mustafa Diker’in öldürülmesiyle ilgili sürdürülen soruşturma 25 gün sonra tamamlandı. Küçük Mustafa’nın acımasızca öldürülmesi ve öldürülmesine göz yumdukları iddiasıyla tutuklu bulunan zanlılar dün 4’üncü tahkikat duruşmasına çıkarıldı.

 

 

CEZAEVİNİ İSTEDİ…

Aleyhine 8 dava getirilen baba Erol Diker duruşmada “cezaevine gitmek istiyorum” dedi. Teminata bağlanan üç zanlı da cezaevine gönderildi.

 

BABAYA 8 DAVA…

 Zanlı 1 Erol Diker aleyhine getirilen 8 dava şöyle; “Taammüden adam öldürme, adam öldürme, vahim zarar, ciddi darp, erkeklere karşı namus ve ahlaka aykırı saldırı, delilleri imha etme ve polise yalan bilgi verme”.

Zanlı 2 İbrahim Diker aleyhindeki davalar ise “Fer-i Fail (suçu örten suç), delileri imha etmek ve polise yalan bilgi vermek”

Zanlı 3 Özlem Diker’e getirilen davalar ise şöyle; “Ağır bir suçu işlemeyi önlemede ihmal, delilleri imha etmek ve polise yalan bilgi vermek”

 


 

 

Cezaevi Müdürü Hoca:

 “Zanlılar ayrı koğuşta kalacak”

 

Lefkoşa Merkezi Cezaevi Müdürü Salahi Hoca, zanlıların diğer mahkumlardan ayrı bir koğuşa konulacağını söyledi. Hoca, zanlı 1 Erol Diker ile zanlı 2 İbrahim Diker’in birlikte kalacağı, zanlı 3 Özlem Diker’in de tek başına ayrı bir koğuşta kalacağını belirtti. Cezaevinin huzurunun bozulmaması için böyle bir uygulamanın yapılmasının doğru olacağını vurgulayan Salahi Hoca, ortam durulana kadar zanlıların ayrı koğuşta kalacağının altını çizdi. Tüm tecavüz zanlılarına da ilk nazarda böyle uygulamalar yapıldığını aktaran Cezaevi Müdürü, diğer mahkumların olayı unutana kadar bu uygulamanın süreceğini söyledi.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2085 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler