1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘Baba Bank’a gidin’!..
‘Baba Bank’a gidin’!..

‘Baba Bank’a gidin’!..

Yükseköğrenim ile adeta dalga geçiyor, Eğitim ve Maliye Bakanlığı… Öğrencilerin, “Zor durumdayız” haykırışlarına kulak tıkıyor. Her Bakanlar Kurulu’nda sağa sola para dağıtılırken, ülkenin gençlerine ‘para yok’ denili

A+A-

 

 

 

Yükseköğrenim ile adeta dalga geçiyor, Eğitim ve Maliye Bakanlığı… Öğrencilerin, “Zor durumdayız” haykırışlarına kulak tıkıyor.

Her Bakanlar Kurulu’nda sağa sola para dağıtılırken, ülkenin gençlerine ‘para yok’ deniliyor.

Geçtiğimiz gün bir öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı’nı arıyor, “Burslar ne zaman yatacak” diye soruyor.

Telefonun uzundaki yetkilinin verdiği cevap, “Para yok, 13’ncü maaşlar ödendikten sonra belki…” diyor.

Öğrenci, “Çok zor durumdayız” dese de yetkili öğrenciye akıl veriyor kendince, “Baba Bank’a gidin…”

 

 


 

Veliler isyanda, eyleme hazırlanıyor

 

Alelacele hiçbir kural tanımadan açılan İlahiyat Bölümü’ne bakanlık tüm titizliğini gösterirken, birçok okulda yaşanan öğretmen eksikliğini umursamıyor.

Dün Canbolat Ortaokulu’nda 6’ncı sınıfta okuyan öğrencilerin velileri isyan etti. Milli Eğitim Bakanlığı Orta Eğitim Dairesi Müdürü Mehmet Kortay ile irtibata geçmek isteyen velilerin adeta kapılar yüzlerine vurdu.

Şimdi veliler, 3 aydır Sosyal Bilgiler öğretmeni olmayan çocuklarının, eğitim alamadıkları gerekçesiyle, eylem planı hazırlanıyor.

Önümüzdeki haftaya kadar bakanlğın gerekli atamayı yapmaması halinde, bakanlık önüne sınıf kuracak olan veliler, Bakan Dürüst’ten ders vermesini isteyecek.

 

 

 


 

Ünal 3 hafta önce başvurdu…

 

Türkiye sinema sanatçısı Cihan Ünal’ın KKTC vatandaşlığına başvuru yaptığını yazmıştık dün… Evet, Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde 2 yıldır eğitim veren Ünal’ın 3 hafta önce evraklarını tamamlayıp, vatandaşlık için İçişleri Bakanlığı’na başvurduğu öğrenildi.

Kısa bir süre önce Girne’den ev alan sanatçının, hangi statü, yasal mevzuat ile vatandaşlığa başvurduğu merak konusu oldu.

 


Serdar Canaltay emekli oluyor…

 

Limanlar Dairesi Müdürü Serdar Canaltay, emekli oluyor. 13 Temmuz 2009  tarihinde atanan Canaltaltay’ın, yaklaşık 2 yıl sonra emekliliğini istediği ve işlemlere başladığı bilgisi geldi. Canaltay’dan boşalacak mevki için kimin atanacağı ise merak konusu oldu.

2009 yılında Eroğlu Hükümeti döneminde Canaltay’ın müdürlüğe atanması, “Eroğlu, damadını müdür olarak atadı” söylemlerine neden olmuştu. 

 


 

Bizi Saymayın

 

“Hummus çorbası değil, işkembe çorbası içenleri sayın…

Mulihiya pişirenleri bırakın…

Acılı Adana yapanlara bakın…

Kuzeyde eşdeğer alan Güney göçmenlerini saymayın…

Girne’den Anadolu’ya bağladığınız yoldan gelip de burada tapu alanları sayınız.

Emektar Yenicami fırıncısı ile emektar Arasta helvacısını, Mecidiye Sokağı’nda hala ciğerin hasını yapan Ciğerci Ahmet’i, Çorbacı Özbil’i, sadrazam sucuğunun ustası Çıraklı’yı ve berberlerin berberi Berber Ahmet ile Berber Salim’i saymayın."

 

Şener Levent

 

 


 

Ne diyeyim? Allah yardımcınız olsun!!!

 

“Yalan yok... Şerife Ünverdi’ye acıdım.

Eminim bakan olduğuna bin kere pişman olmuştur.

Ay kapının ardında.

Bir yolunu bulup Sosyal Sigorta emeklilerini ödüyorlar.

O çabaların yorgunluğu geçmeden bir sonraki ayın sancısı başlıyor.

Sosyal Sigortalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın boynunda asılı taş gibidir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ismi Sosyal Sigortalar Bakanlığı olsa daha doğru olur.”

 

Hasan HASTÜRER

 

 

 


Benim tahminim Eroğlu ve Küçük "Osman Gazi" dizinin etkisi altında hala. Hani Cihan Ünal Ertuğrul Gazi'nin oğlu Osman Gazi'yi oynuyordu, Edebali dergahına girdi ve ne tesadüf çıkışta kızı Malhun Hatun'u kaptı kaçtı. Madem İslamiyetin bekçiliği görevimizin olduğunu söylüyor Eroğlu, artık Osmanlı ile de bir bağlantı kurmanın vaktidir! Ve sonuç: Osman Gazi Cihan Ünal'a vatandaşlık.

MUTLU AZGIN’IN profilinden

 

“İki Toplum Lideri nihayet anlaştı! Yemek yiyecekler. Ne sizde, ne bizde, Pile'de. Siyasi eşitliğe dayanan bir formül. Aferin kendilerine!”

Okan DAĞLI’nın profilinden

 


 

“Vatandaşını hapsederek “koyun” misali saymayı bir marifet yapan işbirlikçi UBP hükümetini protesto ederiz. Biz mandıraya kapatılan koyun değiliz. Bize bu aşağılanmayı yapanları ve koyun gibi kendimizi saydırtmayı reddetme görevi düşmektedir.

Şener ELCİL (KTÖS Genel Sekreteri)

 


 

 

“TC üniversitelerinde öğrenimi gören ön lisans, lisans yüksek lisans, doktora ve tıp ihtisası yapanlar ile 3. ülkelerde öğrenim gören yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ödemelerinde ise kaynak yetersizliği yüzünden sıkıntı yaşanıyor.”

 

Hüseyin Kavaz ( Yüksek Öğrenim Dairesi Müdürü )

 

 


 

 

İnternetteki arkadaşlık paylaşım sitesi Facebook, Fottoman olursaJ

 


 

BALIK HAFIZASI

 

 

 

16 Temmuz 2001

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1821 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler