1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AZİZ NESİN’İN 'ZÜBÜK'Ü SAHNELENDİ
AZİZ NESİN’İN ZÜBÜKÜ SAHNELENDİ

AZİZ NESİN’İN 'ZÜBÜK'Ü SAHNELENDİ

Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Kıbrıs Tiyatro Festivali devam ediyor.

A+A-Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Kıbrıs Tiyatro Festivali devam ediyor.

Belediyeden verilen bilgiye göre, festivalde dün akşam Zübük oyunu sahnelendi.Ölümsüz mizah yazarı Aziz Nesin'in kaleminden hayat bulan Ankara Sanat Tiyatrosu’nun (AST) sunduğu ''Zübük'' oyunu Lefkoşalıları hem güldürdü hem düşündürdü.

Başta inanç olmak üzere, toplumdaki tüm iyi duyguları, umutları, çaresizliği, eğitimsizliği sonuna kadar sömürme sanatı olan “Zübüklüğü” ironi, alay, eleştiri, taşlama ve gülünçleştirme ile anlatan oyun Kıbrıslı Türk seyirciye de ayna tuttu.

Dersu Yavuz Altun’un hem yönetmenliğini hem de sahne uyarlamasını üstlendiği oyun YDÜ AKKM’de sahnelendi. Oyununda yer alan oyuncular Mehmet Ulusoy, Zafer Gökçek, Hakan Güven, Ali Şeçkiner, Yıldırım Şimşek, Çağlar Deniz ile Erdem Ulusal’ın başarılı performansları tiyatroseverler tarafından beğeniyle izlendi.

Oyun sonrasında Festival Komitesi Başkanı Yaşar Ersoy, oyunculara teşekkür ederek festival plaketini ve çiçek takdim etti.

AST oyuncusu Hakan Güven ise yaptığı konuşmada başta Lefkoşa Türk Belediyesi ile Yaşar Ersoy’a olmak üzere festivalinin gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

“BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ” 24 EYLÜL’DE

Tiyatro Festivali 24 Eylül Pazartesi günü Erdal Beşikçioğlu’nun rol aldığı “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyunu ile devam edecek.

Oyun 24-25 ve 26 Eylül tarihlerinde HAS-DER Lokali’nde saat 21:00’de seyirci ile buluşacak.


 

 

 

 

 

Bu haber toplam 658 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler