1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AYRIMCILIK!
AYRIMCILIK!

AYRIMCILIK!

TÜBİTAK, ne KKTC Vatandaşı öğrencileri, ne ‘Okul Müdürleri’nin onayını kabul etti… Eğitim Bakanlığı’nda gönderdiği yazıda, “17. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı’na” katılacak öğrencilerin T.C vatandaşı

A+A-

 

 

TÜBİTAK, ne KKTC Vatandaşı öğrencileri, ne ‘Okul Müdürleri’nin onayını kabul etti…

 

Eğitim Bakanlığı’nda gönderdiği yazıda, “17. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı’na”  katılacak öğrencilerin T.C vatandaşı olması gerektiği koşulu koyan TÜBİTAK, ‘Yetkili’ onayında da, ‘TC kimliği’ şart koştu.

TC Kimlik Kartı olmayan okul müdürleri ‘onay’ veremedi, okullarda ‘Yetkili’ olarak TC Vatandaşı öğretmenler kayıt yaptırdı.

 

TC KİMLİK KARTI ŞARTI!

 

Yarışmaya katılacak olan öğrencilerin okul yönetimlerince seçileceği bildirilen yazıda, bireysel başvuruların kabul edilmeyeceğinin altı çizilirken, internet üzerinden yapılan kayıtlarda ‘yetkili’ olarak Okul Müdürleri’nin de onayı isteniyor.

‘TC Kimlik Kartı Numarası’ sorulan kayıtta, TC Kimlik Kartı olmayan okul müdürlerimizin onayı kabul edilmiyor.

 

TC KİMLİĞİ OLAN ÖĞRETMENLER KAYIT YAPIYOR…

 

Daha önceki yıllarda ‘Yetkili’ onayında ‘TC Kimlik Numarası’ sorulmazken, bu yılki yarışmada ‘onay’ için KKTC vatandaşı Okul Müdürleri kabul edilmiyor.

Okullarda ‘onay’ için TC Kimlik Kartı olan öğretmenlerin, ‘yetkili’ olarak kayıt yapıyor.

 

EĞİTİM BAKANLIĞI ‘KABULLENDİ’

 

TÜBİTAK’ın Eğitim Bakanlığı’na gönderdiği yazının akabinde, Genel Ortaöğretim Dairesi Müdürü Mehmet Kortay imzası ile okullara gönderilen yazıda, TÜBİTAK’ın şartnamesi resmen kabul edilirken, yarışmaya KKTC öğrencilerinin katılmasının engellenmesi, Eğitim Bakanlığı’nca kabullenilmiş olmuştu.

 

GÖKÇEBEL: “BAKANLIK VARSA, VARLIĞINI GÖSTERSİN!..”

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel, ‘entegre’ anlayışıyla devam edilen sistemin derhal bırakılması gerektiğini ifade etti.

“Eğitim Bakanlığı varsa, olduğunu göstersin, ya da bütünüyle yetkilerini Türkiye’ye devretsin” diyen KTOEÖS Başkanı Gökçebel, böyle bir anlayışın kabul edilemeyeceğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2078 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler