1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AYLAR GEÇTİ NETİCE YOK
AYLAR GEÇTİ NETİCE YOK

AYLAR GEÇTİ NETİCE YOK

Lefke Sosyal Sigortalar’da ‘yolsuzluk’, Mağusa Tapu’da ‘kayıp kütük’… Soruşturma var, SONUÇ YOK! 2012 yılı başında Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi'de ortaya çıkan yolsuzluğun üzerinden aylar geçti, yetkililer

A+A-

 

Lefke Sosyal Sigortalar’da ‘yolsuzluk’, Mağusa Tapu’da ‘kayıp kütük’…

Soruşturma var,

SONUÇ YOK!

 

2012 yılı başında Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi'de ortaya çıkan yolsuzluğun üzerinden aylar geçti, yetkililerin sürdüğünü belirttiği ‘soruşturma’ bir türlü sonuçlandırılamadı…

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi'nde 2012’nin Ocak ayında patlak veren olayda, ‘hasta raporu varmış gibi ödeme çıkarıldığı’ tespit edilmiş, hem polis hem de Sayıştaylığın devreye girdiği belirtilmişti.

Soruşturma maksatlı üç daire çalışanın da zorunlu izine gönderildiği belirtilirken, Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Nilgün Şefik açıklama için Sayıştay’dan rapor beklendiğini belirtmişti.

 

Gazimağusa Tapu Dairesi’nde, tapu kayıtlarının bulunduğu defterlerden birinin de kaybolduğunun ortaya çıkmasının üzerinden yaklaşık 4 ay geçti, herhangi bir açıklama yapılmadı.

YENİDÜZEN’e Mart ayında konuyla ilgili açıklama yapan Tapu Dairesi Genel Müdürü Hüdaverdi İyikal, kütüğün Temmuz 2011 yılına ait 220 koçanı içerdiğini, polis soruşturmasının sürdüğünü belirtmişti.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 937 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler