1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AYH KÖKLÜ REFORM İSTİYOR
AYH KÖKLÜ REFORM İSTİYOR

AYH KÖKLÜ REFORM İSTİYOR

AYH: “Bölgesel seçim yerine tek bölgeli seçim düzenlenmeli”

A+A-


Aydınlık Yarınlar Hareketi (AYH) Başkanı Anıl Kaya, seçim sisteminin tartışılması gerektiğini öne sürerek, “bölgesel seçim yerine tek bölgeli seçim, yani KKTC Milletvekilliği şeklinde düzenlenmesinin halkın yararına önemli kazanımlara vesile olacağını” savundu.

Kaya, ülkede yaşanan sıkıntılar, halkın beklenti ve taleplerinin partileri, ideolojileri aştığını ileri sürdü.

Anıl Kaya yaptığı yazılı açıklamada, acilen köklü reformlara ihtiyaç olduğuna işaret ederek, şöyle dedi:

“Yaşanan sorunların en başta analiz edilmesi, projelendirilmesi, katılımcı anlayışla hareket edilerek ortak akıl oluşturulması, toplumsal dinamiklerin görüşlerinin, hassasiyetlerinin politika üretim aşamalarına dahil edilmesi ve hepsinden önemlisi üretilen politikaların efektif olması şarttır”.

Verilere ve somut projelere dayalı ölçülebilir politikalar üretilmesi gerektiğini kaydeden Kaya açıklamasında, “KKTC’nin tek seçim bölgesi olması ve adaylara tüm halkımızın oy verebileceği bir seçim sisteminin bugünkü şartlardan çok, daha ileri düzeyde bir meclisin ve politikaların oluşmasında önemli rol oynayacağına inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaya, “Siyasetin vizyonu ve çıtası derhal yükseltilmeli ve bundan böyle ülkemizin, insanımızın çıkarları partilerin çıkarlarının üzerinde tutulmalıdır” dedi.
 

Bu haber toplam 717 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler