1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'AYDIN DENKTAŞ İÇİN 3 POLİS GÖREV YAPIYOR'
AYDIN DENKTAŞ İÇİN 3 POLİS GÖREV YAPIYOR

'AYDIN DENKTAŞ İÇİN 3 POLİS GÖREV YAPIYOR'

Polis Genel Müdürlüğü, merhum1. Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ın korunması için 2’si üniformalı, 3 polisin görevine devam ettiğini açıkladı.

A+A-

 

 

 

Polis Genel Müdürlüğü, merhum1. Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ın korunması için 2’si üniformalı, 3 polisin görevine devam ettiğini açıkladı.

Polis, dün bir basın yayın organında yer alan “Aydın Denktaş’a vefasızlık!” başlıklı yazıda yer alan “Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın vefatıyla Yılan Adası’nda görevli tüm polislerin geri çağrılarak başka yerlerde görevlendirildiği” iddialarının gerçek olmadığını bildirdi.

Açıklamada, 1.Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın, Cumhurbaşkanlığı görevinden ayrılmasından sonra uhdesine 5 sivil yakın korumanın yanı sıra, biri Yılan Adası’ndaki ikametgahında, diğer de Lefkoşa’daki çalışma dairesinde olmak üzere 2 üniformalı polisin verildiği kaydedildi.

Polis, 22 Mayıs 2012 tarihinden itibaren, Aydın Denktaş’ın korunması için ise 1 sivil, Yılan Adası’ndaki ikametgah için 1 üniformalı ve Lefkoşa’daki çalışma dairesi için ise 1 üniformalı polisin görevine devam ettiğini bildirdi.

 


 

Serdar Denktaş, Denktaş ailesi adına açıklama yaptı:

 

“Evlatları olarak nöbetleri devralmaya hazırız”

 

DP Genel Başkanı, Merhum 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş, Polis Genel Müdürlüğü’nden “sivil” görevlilerin yanı sıra “resmi” görevlileri de geri çekmesini istedi. Denktaş, evlatları olarak Kurucu Cumhurbaşkanının kabrinde, ofisinde ve ikametgahındaki nöbetleri devralmaya hazır olduklarını söyledi.

Denktaş, aile adına dün yaptığı açıklamada, “Aydın Denktaş’a Vefasızlık” yazısına atfen Polis Genel Müdürlüğü’nden yapılmış açıklamanın, aile fertlerini derinden yaraladığını belirtti.

“Kurucu Cumhurbaşkanı’nın yanında uzun yıllardır görev yapan 4 sivil görevli polisle, annesi Aydın Denktaş’a hizmet veren 1 sivil görevli polisin, Polis Genel Müdürlüğü’nce geri alınarak başka görevlere verildiğini” kaydeden Denktaş, “Önceden haber vermeksizin, makam arabasını yeni görevlendirilen sivil şoföre teslim etmelerine izin verilmeksizin, annem Aydın Denktaş’ın sabah uyandığında karşısında hiç tanımadığı yeni birini görecek şekilde uygulanan bu emir tüm ailenin tepkisine neden olmuştur” dedi.

Denktaş, “78 yaşını tamamlamış olan Aydın Denktaş’ın evladı olarak kabul ettiği görevli sivil polis arkadaşımız, yurt dışındaki iznini tamamlayıp adaya dönmesi beklenmeden çalışma yeri değiştirilmiştir. Bu görevlilere, veda etme imkanı bile tanınmamıştır” ifadesini kullandı.

Serdar Denkaş, şöyle devam etti:

“Polis Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklamada resmi görevli olan ve Yılan Adası ile Kurucu Cumhurbaşkanı ofisinde vardiya usulü görev yapan arkadaşlarımızın görevlerine devam ettiği doğrudur. Bu noktada eksik olan, Kurucu Cumhurbaşkanı’nın kabrinde görev yapmakta olan resmi polisimizdir.

Polis Genel Müdürlüğümüzden talebimiz; Sivil görevlileri olduğu gibi, yukarıda bahsettiğim üç noktadan da resmi görevlileri geri çekerek polis teşkilatındaki eksikliklerini tamamlamasıdır. Kurucu Cumhurbaşkanı’nın kabrinde, ofisinde ve ikametgahındaki nöbetleri biz evlatları olarak devralmaya hazırız. Kamuoyunda böylesi bir tartışma ile anılmaktansa, başımız dik zorlanmayı tercih eder, tüm halkımızdan bu nedenle özür dileriz”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 859 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler