1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'AYA NAPA' CİNAYETLERİ AYDINLANIYOR
AYA NAPA CİNAYETLERİ AYDINLANIYOR

'AYA NAPA' CİNAYETLERİ AYDINLANIYOR

Ay. Napa’da 5 kişinin infaz edilmesiyle ilgili olarak Atina’da tutuklanan iki kişinin sonunda konuşmaya başladığı belirtildi

A+A-

 

Ay. Napa’da 5 kişinin infaz edilmesiyle ilgili olarak Atina’da tutuklanan iki kişinin sonunda konuşmaya başladığı, zanlıları sorgulamak üzere Atina’ya giden Rum polisinden 3 sorgu memurunun; cinayetle ilgili ilk bilgileri almaya başladığı haber verildi.

Politis ve diğer gazeteler Atina kaynaklı haberlerinde, iki zanlının verdiği ifadeden; asıl hedefin Ay. Napa’da öldürülen 5 kişi değil; öldürülenlerin 4’ünün patronu olan Fanos Kalopsidiotis olduğunu yazdı.

Habere göre cinayet için 30 bin Euro’luk sözleşme yaptıklarını ve bu meblağın 10 bin Euro’luk bölümünü de kaparo olarak aldıklarını anlatan zanlılar, konuşmaları halinde başlarına, öldürdükleri 5 kişinin akıbetine uğrayacaklarını söyleyerek, azmettiricilerinin adını açıklamayı reddettiler.

Gazete cinayetle ilgili araştırmaların Güney Kıbrıs’ta da sürdürüldüğünü ancak şimdilik; öldürme emri veren kişinin kimliğine ulaşılması yönünde herhangi bir ipucuna ulaşılamadığını yazdı.

Gazete 5 kişinin öldürüldüğü 23 Haziran’daki cinayet sonrasında Rum polisinin sıkı güvenlik tedbirleri aldığı bir sırada, 25 Haziran’da Ay. Napa’daki bir eğlence merkezi önünde çıkan kavgayla ilgili olarak tutuklanan Kalopsidiotis’in ve onunla birlikte tutuklanan 6 kişiden 5’inin, Rum Başsavcı Petros Kliridis’in emriyle dün serbest bırakıldığını yazdı.

Gazete 3’ü Rum 3’ü Romen olan 6 kişiden, serbest bırakılmayan birinin; adı; Güney Kıbrıs’ın istenmeyen kişiler listesinde (stop list) olduğu gerekçesiyle salıverilmediğini kaydetti.

Fileleftheros Atina’da tutuklanan iki zanlının; Ay. Napa’da işlenen cinayetle ilgili sorgulanmak üzere Güney Kıbrıs’a iade edilmek istemediğini ancak Rum polisinin bu kişileri Güney’e götürmekte ısrar ettiğini hatta; para hareketlerinin görülmesi için banka hesaplarının incelemeye açılması talebinde bulunduğunu yazdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1073 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler