1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Avukattan “eksik ve hatalı soruşturma” iddiası
Avukattan “eksik ve hatalı soruşturma” iddiası

Avukattan “eksik ve hatalı soruşturma” iddiası

Lefkoşa’da 13 Nisan 2011 tarihinde eşi Şükran Sadrazam’ı önce zehirleyerek sonra da boğarak öldürdüğü iddia edilen sanık Çetin Sadrazam ile ilgili cinayet davası sürüyor…

A+A-

Didem MENTEŞ

Lefkoşa’da 13 Nisan 2011 tarihinde eşi Şükran Sadrazam’ı önce zehirleyerek sonra da yastıkla boğarak öldürdüğü iddia edilen sanık Çetin Sadrazam dün yeniden Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Cinayet davasında tahkikat subaylığını yürüten Başmüfettiş Aslan Coşkun şahadetini tamamlaması ardından Savunma Makamı tarafından sorgulandı. İstintak sırasında ara ara gergin konuşmalar yaşandığı dikkat çekti. Savunma Avukatı, Lefkoşa Adli Şube Amirliği’nin bu cinayet olayını savsakladığını iddia ederek, yeteri kadar önem verilmediğini, eksik ve hatalı tahkikat yapıldığını ileri sürdü.

Başkanlığı’nda Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı, Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’den oluşan Ağır Ceza Heyeti’nin baktığı davada, İddia Makamı’nda Başsavcılık adına davada Kıdemli Savcı Ergül Kızılokgil ve sanık Çetin Sadrazam’ı temsilen Avukat Hasan Nidai Mesutoğlu mahkemede hazır bulundu.

Avukat: “Soruşturma savsaklandı”
Cinayet davasında iddia makamının 6’ıncı tanığı olan tahkikat subayı Başmüfettiş Aslan Coşkun’un şahadetini önceki gün tamamlaması ardından dün Savunma Avukatı tarafından istintak edildi. Aslan Coşkun, soruları tereddütsüz yanıtlarken, Avukatın sorularına yönelik zaman zaman sert konuşmalar yaşandı. Savunma Avukatı, Lefkoşa Adli Şube Amirliği’nin bu cinayet olayını savsakladığını iddia ederek, yeteri kadar önem verilmediğini, eksik ve hatalı tahkikat yapıldığını ileri sürdü. Başmüfettiş Aslan Coşkun ise bu iddiaları kabul etmedi.

“Çarşafta DNA’sı var”
Aslan Coşkun, Şükran Sadrazam’ın ilk olarak zehirlendiğini ardında da yastıkla boğularak öldürüldüğünü belirterek, ek otopsi raporundan sonra boğulduğunun tespit edildiğini söyledi. Avukat, sanığa ait hiçbir parmak izi bulunmadığını söylemesi üzerine, Aslan Coşkun parmak izi olmadığını ancak çarşafta DNA’sının bulunduğunu aktardı.
Mahkeme duruşmaya devam edilmek üzere oturumu bugüne erteledi.

Bu haber toplam 1249 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler