1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AVRUPA ŞAMPİYONASI ÜLKEMİZDE
AVRUPA ŞAMPİYONASI ÜLKEMİZDE

AVRUPA ŞAMPİYONASI ÜLKEMİZDE

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’nun Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu’na (EPBF) tam üye olmasının ardından bu kez Avrupa Şampiyonalarının ülkemizde yapılmasına yönelik yaptığı girişimler sonuç verdi. TARİHİ KARAR Geçtiğimiz hafta gerçekle

A+A-

 

 

 

Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’nun Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu’na (EPBF) tam üye olmasının ardından bu kez Avrupa Şampiyonalarının ülkemizde yapılmasına yönelik yaptığı girişimler sonuç verdi.

 

TARİHİ KARAR

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği toplantıda Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’nun: “Avrupa Bilardo Şampiyonalarının KKTC’de düzenlenmesi” ile ilgili talebini görüşen Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu Yönetim Kurulu, dört sene süre ile Euro Tour ve Avrupa Bilardo Şampiyonalarının ülkemizde düzenlenmesi yönünde karar aldı.

 

4 Yılda 5 Şampiyona

Söz konusu karar ile ilgili olarak Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu tarafından Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’na yazı gönderildi.

Başkan Gre Leenders’in imzası ile gönderilen yazıda, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında olmak üzere üç Euro Tour ile 2014 yılında “Gençler ve Seniorlar Avrupa Şampiyonası” ve 2015 yılında “Men, Women & Wheelchair Avrupa Şampiyonası”nın ülkemizde yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Yazıda ayrıca Avrupa Bilardo Şampiyonalarının düzenlenebilmesi için belirtilen kıstaslara uygunluğun yerinde tespiti için iki yetkilinin KKTC’ye gelerek incelemelerde bulunacağı ifade edildi.

 

YILDIZLARI İZLEYECEĞİZ

Bu arada Euro Tour ve Avrupa Bilardo Şampiyonalarının ülkemizde yapılacak olması bilardo camiası tarafından sevinçle karşılandı.

Euro Tour ve Avrupa Bilardo Şampiyonalarının ülkemizde düzenlenmesi ile birlikte, bilardo sevenler Avrupa ve dünya bilardosunda söz sahibi sporculardan Alman Ralph Souquet, İngiliz Chris Melling ve Jayson Show, Rus Konstantin Stepanev, Hollandalı Nick Van Den Berg ve bayanlarda Avusturyalı şampiyon Jasmin Ouschan gibi pek çok yıldız bilardocuyu yakından izleme fırsatı bulacaklar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 607 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler