1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AVRUPA KOMİSYONU’NA DUYGUSAL MEKTUP
AVRUPA KOMİSYONU’NA DUYGUSAL MEKTUP

AVRUPA KOMİSYONU’NA DUYGUSAL MEKTUP

EPOPAİ isimli örgüt, Güney Kıbrıs’taki ekonomik kriz konusunda üyelerinin ve Rum halkının yaşadığı kaygıları Avrupa Komisyonu’na duygusal bir mektupla aktardı

A+A-Kıbrıs  Rum Elektrik İdaresi (AİK) çalışanlarının örgütlü bulunduğu EPOPAİ isimli örgüt, Güney Kıbrıs’taki ekonomik kriz konusunda üyelerinin ve Rum halkının yaşadığı kaygıları Avrupa Komisyonu’na duygusal bir mektupla aktardı.
Haravgi “EPOPAİ’den Komisyon’a Mektup” başlıklı haberinde, Kıbrıs Elektrik İdaresi Personeli Özgür Tüm Kıbrıs Örgütü (EPOPAİ) Başkanı Andreas Panorkos’un imzasını taşıyan mektuba yer verdi.
Habere göre mektupta, RMMO’nun Mari’deki (Tatlısu) deniz üssünde meydana gelen patlamada Güney Kıbrıs’ın elektrik ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayan en büyük santralinin tahrip olması dolayısıyla olağanüstü hal durumu yaşandığı ve halkın refahının ciddi darbe gördüğü belirtildi.
EPOPAİ, “Büyük yangınlar olduğunda devletler, aralarındaki bağlara bakmaksızın derhal yangın söndürme imkanı, en azından uzman personel gönderir. Avrupa Birliği, santrali tahrip olduğu için olağanüstü hal yaşayan bize, bir AB üyesi devlete en azından bir jeneratör ödünç veremez mi?” ifadelerini kullandı.
Aynı mektupta, Kıbrıs Rum bankalarının Yunan tahvilleri nedeniyle uğradığı zarar ve bunun Rum ekonomisine yaptığı etkiler anlatıldıktan sonra Komisyon’a, “Bankaların suçunu, bizleri ve gelecek nesilleri yoksulluğa sürükleyecek ağır şartlarla ödeyelim diye bizi İMF’ye teslim etmeniz etiğe uyuyor mu?” sorusu yöneltildi
.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 542 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler