1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AVRUPA İKİNCİSİ OLDU
AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

European Pocket Billard Federation’ın (EPBF) Almanya’nın Brandenburg kentinde düzenlediği “2012 Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası” nda mücadele eden sporcularımızdan Berk Mehmetcik bir ilke imza atarak Junior’lar “8 To

A+A- 

 

2012 Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası Junior’lar “8 Top” disiplininde final oynama başarısı gösteren Berk Mehmetçik, Belçikalı Moritz Lauwereyns’e 7-3 mağlup olarak Avrupa ikincisi oldu

 

European Pocket Billard Federation’ın (EPBF) Almanya’nın Brandenburg kentinde düzenlediği “2012 Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası” nda mücadele eden sporcularımızdan Berk Mehmetcik bir ilke imza atarak Junior’lar “8 Top” disiplininde Avrupa 2’ncisi oldu.

54 SPORCU MÜCADELE ETTİ
Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd.in sponsorluğunda katıldığımız şampiyonada  “Straight Pool” ve “10 Top” da Çeyrek finale kadar yükselip Avrupa 5’si olan Berk bu performansını “8 Top”da da sürdürdü. 54 sporcunun mücadele ettiği “8 Top”un disiplininin ilk turunda Alman sporcu Johannes Halbinger’i 7 – 1, ikinci turda ise Sloven Denis Kragdnik’i 7 – 0 gibi farklı skorla mağlup eden Berk,  üçüncü turda Rus Vladislav Zaborovskii’yi 7 – 6, dördüncü turda ise Alman Tobias Bongers’i 7 – 4 mağlup etti ve adını ilk 8 sporcu arasına yazdırdı.

GÜÇLÜ RAKİPLERLE KARŞILAŞTI
Çeyrek Final’de Bulgar sporcu Radostin Dimov ile eşleşen Berk rakibini 7 – 4 mağlup ederek Yarı Final’e yükseldi. Yarı final’de daha önce Avrupa Şampiyonalarında 3 Altın, 3 de Bronz madalya kazanmış Hollandalı sporcu Bence Varga ile mücadele eden sporcumuz Varga’yı 7 – 4 mağlup ederek finalist oldu.
İnternet üzerinden tüm dünyada canlı olarak izlenen final maçında Belçikalı sporcu Moritz Lauwereyns ile karşılaşan sporcumuz oyunun başında 3 – 1 öne geçtiği karşılaşmada rakibine direnemeyerek 7 – 3 mağlup olmaktan kurtulamadı.

GURURUMUZ OLDU
Genç sporcumuz Berk Mehmetcik Avrupa Şampiyonalarında kürsüye çıkan ilk sporcumuz olarak gurur kaynağımız oldu. Geçtiğimiz yıl Lüksemburg’da düzenlenen “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda 5’inci olan Berk istikrarlı yükselişini sürdürdü. Bu yıl Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen Ferdi Şampiyonalarda “8 Top”, “9 Top” ve “10 Top”da şampiyon olarak dikkatleri üzerine çeken sporcumuz bu yıl “Straight Pool” ve “10 Top”da elde ettiği Avrupa 5’inciliğinin ardından “8 Top”da kazandığı gümüş madalya ile başarısını taçlandırdı.

MEHMETALİ AVRUPA 5’İNCİSİ
Diğer taraftan Pupils’larda mücadele eden sporcularımızdan Mehmetali Sözgen “Çeyrek Final”e kaldığı “8 Top” disiplininde eşleştiği güçlü rakibi Polonyalı sporcu Mikolai Zabecki’ye 6 – 4 kaybederek Avrupa 5’incisi oldu.

ŞAMPİYONAYA VEDA ETTİK
Bu arada şampiyonanın son disiplini olan ve geçtiğimiz gün başlayan “9 Top” ile birlikte şampiyonaya veda ettik. Sporcularımız ilk 16 sporcu arasına girme mücadelesi yaptıkları  “9 Top” karşılaşmalarında başarılı olamadılar.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 565 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler