1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Avdiu’nun resimleri Mehmetçik’te sergilendi
Avdiu’nun resimleri Mehmetçik’te sergilendi

Avdiu’nun resimleri Mehmetçik’te sergilendi

Kosovalı Ressam İbadete Avdiu, dünyanın pek çok yerinde açtığı sergisini Mehmetçik Belediyesi’nin katkılarıyla Kuzey Kıbrıs'a taşıdı.

A+A-

 

Kosovalı Ressam İbadete Avdiu, dünyanın pek çok yerinde açtığı sergisini Mehmetçik Belediyesi’nin katkılarıyla Kuzey Kıbrıs'a  taşıdı.

Avdiu’ nun resimleri Kaya Artemis Otel’ de, Kumyalı köyündeki Archangelos Kilisesi'nde ve Mehmetçik Belediyesi binasında sergilendi.

Mehmetçik Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Mehmetçik Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen ve bölge halkından ilgi gören sergi dört gün sürdü.

Sergiye, Mehmetçik Ortaokulu, Mehmetçik İlkokulu, Kumyalı İlkokulu, Çayırova İlkokulu öğrencileri ve bölgeye gelen sanatseverlerin ilgi gösterdiği; Kosovalı sanatçı Avdiu’nun resim sergisinde sanatseverler ve öğrencilerle birlikte resim yaptığı; öğrencilerin, resim sanatının inceliklerini Avdiu'dan dinleme fırsatı bulduğu kaydedildi.

Tıp ve sanat eğitimi alan Kosova'nın önde gelen genç ressamlarından İbadete Avdiu eserlerinde bu iki dalı birleştirerek kendine has bir stil yaratmakla tanınıyor. Sanatçı daha önce dünyanın birçok yerinde sergi açmıştı.

(tak)

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler